Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5948
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Spóźnialscy do urzędu!

Wtorek, 18 marca 2008, 11:58
Aktualizacja: 13:42
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Spóźnialscy do urzędu!
Fot. Archiwum
Tylko osiem dni pozostało na wymianę dowodu osobistego. Od 1 kwietnia stare dokumenty całkowicie stracą ważność.

Urzędnicy przypominają, że z nieaktualnym dowodem nie dostaniemy np. kredytu, na poczcie nie wydadzą nam listu, nie wypłacimy w banku pieniędzy, ani nie założymy konta. Jednak osoby, które jeszcze nie złożyły wniosków lub złożą je w ostatnim tygodniu marca, nie mają szans na odbiór dokumentów tożsamości w ustawowym terminie. Na nowy dokument muszą bowiem poczekać około 30 dni.

– Z ostatnich meldunków wynika, że wniosków nie złożyło jeszcze 600 osób. Uważam, że w porównaniu z innymi miastami, to bardzo dobra liczba, a jeleniogórzanie zmobilizowali się i zdążyli na czas. Kolejek obecnie nie ma, ponieważ przychodzą już tylko pojedyncze osoby – mówi Krystyna Chyczewska, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich w Jeleniej Górze. Jej zdaniem faktyczna liczba tych, którzy powinni jeszcze złożyć wnioski jest dużo niższa. – Wśród 600 osób spory odsetek stanowią ci, którzy np. nie mieszkają już w Jeleniej Górze i nie zdążyli się np. wymeldować – dodaje.

Dokonanie wymiany to jednak dopiero początek formalności. Zgodnie z prawem o fakcie otrzymania plastikowego dowodu w ciągu 30 dni trzeba powiadomić m.in. urząd skarbowy wypełniając zgłoszenie na druku NIP-1 (osoby prowadzące działalność gospodarczą) lub NIP-3 (pozostali). Powiadomiony musi też zostać bank, w którym mamy konto.

Przypominamy, że aby wymienić dowód należy złożyć wniosek w Wydziale Spraw Obywatelskich na placu Ratuszowym. Można to zrobić w poniedziałki od godz. 8.00-16.00 oraz od wtorku do piątku w godz. 7.30-15.30. Do wniosku należy dołączyć dwie fotografie z widocznym lewym uchem oraz dowód wpłaty za wyrobienie dokumentu w kwocie 30 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group