Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 10979
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie z żywą książką – już jutro

Piątek, 15 stycznia 2016, 16:13
Aktualizacja: 16:16
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Spotkanie z żywą książką – już jutro
Fot. Organizator
Żywa Biblioteka zawita w sobotę (16.01) do Jeleniej Góry. W Domu 7 Marzeń przy ul. Okrzei 10 mieszkańcy będą mogli porozmawiać z osobami, które na co dzień spotykają się z uprzedzeniami, dyskryminacją i wykluczeniem. Wśród Żywych Książek w jeleniogórskim księgozbiorze znalazły się m.in.: Cyganka, Gej, Muzułmanin, Para Lesbijska, Patriotka oraz Trzeźwy Alkoholik. W imieniu organizatorów zapraszamy w godz. 10.00– 18.00. Wstęp wolny.

- Żywa Biblioteka to okazja do osobistej rozmowy z przedstawicielami grup społecznych zagrożonych wykluczeniem i dyskryminacją oraz skonfrontowania własnych wyobrażeń na temat danej grupy z rzeczywistością. To możliwość zadania trudnych pytań, których nie odważylibyśmy się zadać osobie napotkanej na ulicy. To okazja do pokonania własnych lęków i poznania niezwykłych historii niezwykłych ludzi – zapowiada Radosław Bednarski, koordynator Żywej Biblioteki w Jeleniej Górze.

Żywa Biblioteka Human Library Jelenia Góra została objęta Patronatem Honorowym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznika Praw Obywatelskich, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wojewodę Dolnośląskiego, Dolnośląskie Kuratorium Oświaty oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
907
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group