Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8445
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie z Ryszardem Turkiewiczem już w środę

Poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 13:41
Aktualizacja: 14:30
Autor: Ewa Milińska
Jelenia Góra: Spotkanie z Ryszardem Turkiewiczem już w środę
Fot. Archiwum Organizatora
Książnica Karkonoska zaprasza na spotkanie autorskie z Ryszardem Turkiewiczem i promocję jego nowego tomiku wierszy Kobiety NN. Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia o godz. 17.00 w sali konferencyjnej (III p.) przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze.

Ryszard Turkiewicz, jeleniogórzanin, przybył jako dziecko, z rodzicami, do naszego miasta wraz z grupą aktorów, w 1945 r. Tu ukończył szkołę podstawową, a także średnią w popularnym „Żeromszczaku”. Absolwent bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Zawodowo związany był z bibliotekami publicznymi we Wrocławiu. Najpierw jako instruktor potem wieloletni dyrektor jednej z bibliotek dzielnicowych.

Poeta, bibliotekarz, świetny felietonista, zajmuje się też dziennikarstwem internetowym. Od roku 1992 związany z wydawnictwem TIKKUN w Warszawie. Wydał w nim tomiki wierszy: On i my (1992), Kotlina (2004), Przygody trawy (2009), Jaskinia Werteba (2012) oraz ostatni tomik Kobiety N.N. (2015).

Tomik Kotlina to proza poetycka opisująca Jelenią Górę i jej mieszkańców w pierwszych latach po wojnie. Ważnym motywem tomiku jest teatr. W Jaskini Werteba wraca do przedwojennych Kresów, z których w większości rekrutowali się mieszkańcy Jeleniej Góry. Kobiety NN, to tomik poetycki, jak sam autor określa „o książkach, kobietach i sprawach ostatecznych”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group