Niedziela, 28 czerwca
36°C Jelenia Góra
reklamy

Spotkanie z rekonstruktorem samurajskich zbroi w Przesiece

Audio

Czytaj na głos

Autor: Manu 1 min czytania

W sobotę (16 sierpnia) i niedzielę (17 sierpnia) w godzinach od 12.00 do 18.00 w ogrodzie japońskim “Siruwia” w Przesiece (przy ul. Brzozowe Wzgórze 8 b) gościć będzie Czesław Zabiegło ze Złotego Stoku, pasjonat historii Japonii, przede wszystkim dziejów samurajów, miłośnik muzyki klasycznej z naciskiem na twórczość Jo

Czesław Zabiegło (ur. w Kamiennej Górze) jest mieszkańcem Złotego Stoku. Pracował w służbach mundurowych. Jego pasja zrodziła się ponad 20 lat temu. Interesował się japońską kulturą, opowieściami o samurajach, ich kodeksie i zwyczajach.

Z racji tego, że owych czasach nie było go stać na kupienie czegokolwiek związanego z Japonią, dlatego postanowił samodzielnie coś wykonać. Zaczął od kabuto, czyli hełmu, którego rysunek znalazł w jednej z książek. Potem dorobił resztę zbroi. Z czasem powstała kolejna - zbroja łuskowa o-yoroi.

Czesław Zabiegło zajął się tą pasją na poważnie. W ciągu roku wykonuje maksymalnie dwie zbroje na zlecenie. Jest to zajęcie czasochłonne, wymagające wielkiej pieczołowitości i wysokiego poziomu wykonania. Osadza swoje prace w realiach danych epok i stara się używać materiałów podobnych do oryginałów. Wszystko wykonuję ręcznie. Jedynymi narzędziami elektrycznymi, jakich używa, są wiertarka i mała tokarka.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka