Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7304
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Spotkanie z rekonstruktorem samurajskich zbroi w Przesiece

Środa, 13 sierpnia 2014, 7:49
Aktualizacja: 7:51
Autor: Manu
Region: Spotkanie z rekonstruktorem samurajskich zbroi w Przesiece
Fot. Organizator
W sobotę (16 sierpnia) i niedzielę (17 sierpnia) w godzinach od 12.00 do 18.00 w ogrodzie japońskim “Siruwia” w Przesiece (przy ul. Brzozowe Wzgórze 8 b) gościć będzie Czesław Zabiegło ze Złotego Stoku, pasjonat historii Japonii, przede wszystkim dziejów samurajów, miłośnik muzyki klasycznej z naciskiem na twórczość Johanna Sebastiana Bacha. Swoją pasję – jako jeden z dwóch w Polsce – realizuje wytwarzając zbroje japońskich wojowników. Wstęp na spotkanie wolny, opłata za wejście na teren “Siruwia”: normalny – 12 zł, ulgowy – 8 zł.

Czesław Zabiegło (ur. w Kamiennej Górze) jest mieszkańcem Złotego Stoku. Pracował w służbach mundurowych. Jego pasja zrodziła się ponad 20 lat temu. Interesował się japońską kulturą, opowieściami o samurajach, ich kodeksie i zwyczajach.

Z racji tego, że owych czasach nie było go stać na kupienie czegokolwiek związanego z Japonią, dlatego postanowił samodzielnie coś wykonać. Zaczął od kabuto, czyli hełmu, którego rysunek znalazł w jednej z książek. Potem dorobił resztę zbroi. Z czasem powstała kolejna - zbroja łuskowa o-yoroi.

Czesław Zabiegło zajął się tą pasją na poważnie. W ciągu roku wykonuje maksymalnie dwie zbroje na zlecenie. Jest to zajęcie czasochłonne, wymagające wielkiej pieczołowitości i wysokiego poziomu wykonania. Osadza swoje prace w realiach danych epok i stara się używać materiałów podobnych do oryginałów. Wszystko wykonuję ręcznie. Jedynymi narzędziami elektrycznymi, jakich używa, są wiertarka i mała tokarka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group