Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7252
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie z operowym duetem w Parku Zdrojowym

Poniedziałek, 27 lipca 2015, 8:16
Aktualizacja: 8:19
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Spotkanie z operowym duetem w Parku Zdrojowym
Fot. Karolina Matusewicz
Za nami już kolejne muzyczne spotkanie w ramach Letnich Koncertów Promenadowych w Parku Zdrojowym w Cieplicach. Tym razem wczorajsze (26.07), niedzielne popołudnie umilił mieszkańcom i turystom operowy duet Dorota Ujda– Jankiewicz i Andrzej Jankiewicz.

Sopranistka i tenor w koncercie zatytułowanym „O sole mio – w blasku południowego słońca”, zabrali słuchaczy w muzyczną podróż do pełnych temperamentu i gorących rytmów południowych krajów Europy.

Artyści, którym towarzyszył akompaniator nie tylko śpiewali, ale także ubarwili swój występ tańcami i opowieściami, dzięki którym publiczność z zapartym tchem wysłuchała i obejrzała koncert.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy, turyści i kuracjusze każdy utwór wykonywany przez duet nagradzali gromkimi brawami, a ukłonem serdeczności w stronę publiczności było przerobienie przez artystów słów jednej z pieśni i wymienianie w niej nazwy Cieplice.

Przybyłym na koncert słuchaczom sprzyjała także pogoda, dzięki której mogli oni poczuć się, jakby naprawę byli w Hiszpanii czy słonecznej Italii.

Organizatorem koncertu było Miasto Jelenia Góra i Zdrojowy Teatr Animacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group