Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2666
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Spotkanie z archeologią w Staniszowie

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 9:27
Autor: WAC
Region: Spotkanie z archeologią w Staniszowie
Fot. Użyczone
W ostatni weekend kwietnia (28–29.04) na Zamku Księcia Henryka odbędzie się trzecia już edycja Warsztatów Archeologii Eksperymentalnej. Jest to impreza historyczna adresowana do dzieci i dorosłych.

Tradycyjnie, oprócz warsztatów z dawnego rękodzieła, uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykopaliskach archeologicznych pod okiem pracownika Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Zdrową żywność zapewni Koło Gospodyń Wiejskich w Podgórzynie. Wszystkich czeka dobra zabawa z błaznem, drużyną wojów oraz grupami rekonstrukcyjnymi.

- Imprezą tą otwieramy kolejny sezon na odremontowanej wieży zamku, w której zamontowano bezpieczne schody – mówi opiekun Zamku Księcia Henryka Marcin Chalecki. - Podczas imprezy przybliżamy historię regionu, zainteresowani widzowie będą mogli zapoznać się z kopiami zabytków, jak neolityczne narzędzia z Sosnówki, czy słowiańska ceramika z IX w. n. e. znaleziona w Staniszowie. W tym roku przywracamy do dawnej świetności tarasy widokowe przy zamku, o których wspomina w dawnej literaturze księżna Izabella Czartoryska w swoich pamiętnikach „Dyliżansem przez Śląsk – rok 1816” – dodaje Marcin Chalecki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group