Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3190
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bukowiec: Spotkanie w Bukowcu z mistrzem horrorów

Wtorek, 24 września 2019, 7:26
Aktualizacja: 7:57
Autor: WAC
Bukowiec: Spotkanie w Bukowcu z mistrzem horrorów
Fot. użyczone/GOK
To była duża gratka nie tylko dla miłośników horrorów. W ostatnią niedzielę (21.09) z czytelnikami w Artystycznej Stodole w Bukowcu spotkał się znany brytyjski pisarz Graham Masterton.

Graham Masterton urodził się w Edynburgu 16 stycznia 1946 roku. Po ukończeniu szkoły Whitgift w Croydon pracował jako dziennikarz w „Crawley Observer”. W wieku 24 lat został mianowany na współpracownika „Penthouse” i „Penthouse Forum”. Początkowo pisał poradniki seksuologiczne, jednym z których była „Magia seksu”. Debiut Grahama Mastertona jako autora horrorów, z czego jest najbardziej znany, wiąże się wraz z wydaniem Manitou (The Manitou) w 1976 roku – opowieści o indiańskim szamanie narodzonym ponownie w obecnych czasach, aby zemścić się na białym człowieku.

Od tej pory pisarz wydał ponad 40 horrorów między innymi:„Kostnica” („Charnel House”), „Zwierciadło piekieł” („Mirror”), „Wizerunek zła” („Family portrait”), będące aktualizacją opowieści Oscara Wilde’a „The picture of Dorian Gray”, Dziecko ciemności (The Chosen Child). Łącznie Graham Masterton napisał ponad sto nowel, a poza nimi pisze również thrillery, powieści historyczne, horrory, nowele o klęskach żywiołowych, nowele dla dzieci, opowiadania, jak również sagi historyczne. Łącznie Graham Masterton jest autorem ponad 100 książek, które zostały przetłumaczone na 18 języków. W 1999 roku powstała biografia Mastertona zatytułowana „Manitou Man”. Masterton jest stałym współpracownikiem „Cosmopolitan”, „Men’s Health”, „Nowa Fantastyka”, „Woman” i „Woman’s Own”.

Twoja reakcja na artykuł?

29
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
13%
Złości
3
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group