Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7338
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Spotkanie świąteczne WTZ w Kowarach

Wtorek, 20 grudnia 2016, 9:46
Aktualizacja: 9:59
Autor: Jel
Kowary: Spotkanie świąteczne WTZ  w Kowarach
Fot. Użyczone
W świątecznej atmosferze odbyło się tradycyjne spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Polskim Towarzystwie Walki z Kalectwem Oddział w Jeleniej Górze.
Coroczne spotkanie jest kontynuacją pięknej tradycji świątecznej, okazją do spotkania integracyjnego, służy wzmocnieniu więzi emocjonalnych miedzy ludźmi tworzącymi wspólnotę Warsztatu Terapii Zajęciowej.

W spotkaniu uczestniczyli podopieczni WTZ wraz z rodzicami i opiekunami oraz pracownicy placówki w Kowarach, prowadzącej rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych z powiatu jeleniogórskiego.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska, burmistrz Kowar Bożena Wiśniewska, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego Leszek Supierz, dyrektor Biura Poselskiego Zofii Czernow Aleksandra Wochal, prezes OT TWK Lech Karbowski, prezes Grupy Karkonoskiej GOPR Mirosław Górecki, nadinspektor Państwowej Inspekcji Pracy Mirosław Kocuba, prezydent Rotary Klubu Jelenia Góra-Cieplice Elżbieta Zakrzewska, prezes Stowarzyszenia „My też potrafimy” Iwona Gucwa , a także przedstawiciele szkół kowarskich oraz Nadleśnictwa Śnieżka w Kowarach.

Zaproszonych gości i wszystkich zebranych przywitał kierownik Warsztatu – Witold Musiałowski, złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz podziękowanie pracownikom WTZ oraz studentkom - wolontariuszkom za zaangażowanie w przygotowanie spotkania.

Program uroczystości został wzbogacony o wernisaż wystawy prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, która zorganizowana w Miejskim Ośrodku Kultury została oficjalnie otwarta przez starostę Annę Konieczyńską .

Wystawa powstała dzięki inicjatywie dyrektora MOK Dariusza Kalińskiego jako wspólne przedsięwzięcie z WTZ w Kowarach i będzie udostępniona do końca stycznia 2017 roku..

W trakcie uroczystości wystąpił Chór Ekumeniczny z Karpacza pod dyrekcją Bernarda Stankiewicza, który wspaniale zaśpiewał zarówno utwory z repertuaru muzyki kościołów katolickiego jak i ewangelicko-augsburskiego. Szczególnie przyjęte zostały przez uczestników uroczystości pięknie zaprezentowane kolędy w tym jedna autorstwa członków Chóru z Karpacza.

Tradycyjny świąteczny poczęstunek wprawił wszystkich w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia pełen uroku i radości oraz optymistycznego nastawienia do nadchodzącego Nowego Roku.

Dobrym podsumowaniem uroczystości były słowa prezesa OT TWK Lecha Karbowskiego: - Mieliśmy przyjemność cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Mamy nadzieję na kolejne spotkania integrujące społeczność Stowarzyszenia działającego na rzecz osób pokrzywdzonych przez los.
Spotkanie z okazji Świat Bożego Narodzenia to dla nas czas refleksji oraz podsumowania działań, które każdy z nas zaplanował w kończącym się roku. Realizowaliśmy je nie tylko dla siebie, ale również dla tych, na rzecz których pracowaliśmy i pracujemy, starając się pomagać i wspierać w pokonywaniu wszelkich barier, które stoją na drodze osobom niepełnosprawnym. Życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i pełnego optymizmu Nowego – 2017 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group