• Wtorek, 16 lipca 2019
  • Godz. 18:21
  • Imieniny: Benedykta, Benity, Eustachego, Mariki
  • Czytających: 7740
  • Zalogowanych: 19
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Spotkanie rzemieślników wolontariatu

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 grudnia 2012, 7:17
Aktualizacja: 7:19
Autor: Org
Fot. Organiatorzy
„Wolontariat jest Rzemiosłem”. – pod takim hasłem w środę (5 grudnia br.) w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego odbyło się spotkanie zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Do uczestnictwa zostały zaproszone instytucje świadczące szeroko rozumianą pomoc oraz uczniowie jeleniogórskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami.

Celem spotkania było propagowanie idei wolontariatu wśród młodzieży. Przedstawiciele instytucji zaprezentowali swoją działalność i zachęcali młodzież do podjęcia współpracy.

W forum uczestniczyli: Ligia Jamer, przewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych i przewodnicząca Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, Danuta Musiał, prezes Polskiego Związku Niewidomych, Urszula Daniszewska pełnomocnik Fundacji Dr Clown, Natalia Jamróz i Paweł Gluza przedstawiciele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Bogusław Gałka prezes Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz Marcin Wierzchucki, zastępca kierownika Towarzystwa, Eugeniusz Ragiel prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i kierownik Schroniska dla Małych Zwierząt. Wszyscy zostali uhonorowani statuetkami wolontariusza wykonanymi przez uczniów "Rzemiosł".

Młodzież i nauczyciele nawiązali bezpośredni kontakt z przedstawicielami instytucji wspomagających potrzebujących i na spotkaniu zadeklarowali swoje uczestnictwo w działaniach tych instytucji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~socjolog 8-12-2012 10:13
Boguś Gałka bierze za schronisko Brata Alberta pieniądze, nie robi tego społecznie, z serca. Taki ma etat, drabinkę „służby” w polityce, samorządzie. Podobnie Eugeniusz Ragiel. Bierze odgórną kasę za schronisko psów i kotów. Może są jakieś wymyki, obejścia rodzinne, ale to nie ma nic wspólnego z wolontariatem. Tak jak Rotary Club chce pomagać innym za pieniądze podatników, nawiązki wyłudzone od koteryjnych sądów. Pic na wodę fotomontaż. Polska to gorzej jak Birma.
~wolont. 8-12-2012 10:36
A Ragiel co tam robi, jeżeli w jego schronisku nie ma wolontariatu!!! CHAMSTWO!!!!
~R.Kiełek 8-12-2012 10:43
Wolontariat pobudza wrażliwośc ludzką na los drugiego człowieka i to co go otacza ...a dla młodzieży jest drogowskazem dla ich przyszłych postaw ! Ludzie nie powinni żyć egoistycznie z myśla tylko o sobie , bo przecież jestesmy dziećmi jednego Boga i jednego świata. Pacuję jako wolontariusz juz od 31 lat i nigdy nie zwątpiłem w tą jakże szlachetną misję . Wolontariat nadał sensu dla mojego życia. Oczywiście jest to działalność bezinteresowna , za którą nie wolno pobierać profitów, Często spotykam się z pytaniem ...panie Ryszardzie a ile kosztuje pańskie spotkanie czytelnicze ? odpowiadam że wystarczy mi uśmiech i szczęście dzieci a czsem szklanka wody gdy mi zaschnie od czytania gardło...Tak powinien postępować prawdziwy wolontariusz ... i myślę że tak jest w rzeczywistości ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group