Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 9377
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia „Światełko”

Wtorek, 19 grudnia 2017, 7:42
Autor: Org
W Szklarskiej Porębie, po raz ósmy odbyło się coroczne Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko”. Była to okazja do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zatem celebrowano je w gronie najbliższych osób oraz sympatyków stowarzyszenia.

- Dla nas to spotkanie opłatkowe jest wyjątkowe, bo po raz pierwszy w historii istnienia naszej organizacji, mogliśmy je świętować we własnej siedzibie, lokalu dzierżawionym od Miasta Szklarska Poręba. Było to możliwe dzięki całorocznej pracy przy remoncie siedziby, w który zaangażowali się członkowie stowarzyszenia oraz wolontariusze – powiedziała Bożena Wiecha-Grzech, prezes „Światełka”.
Na spotkaniu byli także obecni zaproszeni sąsiedzi, mieszkający w budynku siedziby SRDN oraz Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby, który złożył podopiecznym „Światełka” świąteczne życzenia, a także wyraził uznanie i poparcie dla statutowych działań SRDN.

Tego wieczoru, na wzór wigilijnych zwyczajów, dzielono się opłatkiem, składano sobie nawzajem życzenia, wspólnie śpiewano kolędy, były także prezenty dla dzieci, ufundowane przez darczyńców. Uczestnikom spotkania pozostał po nim pamiątkowy film, nagrany dzięki uprzejmości firmy Wings of Cam.
Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” istnieje od 9 lat, jest organizacją pozarządową, zrzeszającą rodziców dzieci z niepełnosprawnością, w tym szczególnie z autyzmem i zaburzeniami rozwoju. W ramach swojej działalności SRDN nieustająco zaprasza wszystkie rodziny, które dotknęła niepełnosprawność dziecka, do współpracy i wzajemnej pomocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
109
Tak
74%
Nie
15%
Było blisko...
11%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group