Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 8093
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie opłatkowe niepełnosprawnych

Poniedziałek, 7 stycznia 2019, 15:14
Aktualizacja: Wtorek, 22 stycznia 2019, 10:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Spotkanie opłatkowe niepełnosprawnych
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (6.01) w sali Arka przy Parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty na jeleniogórskim Zabobrzu odbyło się spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych. Wcześniej, chętni wzięli udział w mszy św. w pobliskim kościele.
Od kilku dobrych lat Miasto włącza się aktywnie w spotkanie noworoczne z księdzem biskupem i osobami niepełnosprawnymi. Chcemy pokazać, że jesteśmy wszyscy razem i chcemy pomagać osobom z niepełnosprawnościami - mówił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który dziękował duchownym za organizację spotkania.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zgromadzonych, przemawiał też ks. Krzysztof Kowalczyk z Parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty oraz biskup pomocniczy Diecezji Legnickiej Marek Mendyk, który poświęcił opłatki, po czym rozpoczęło się składanie życzeń wiernym.

Każdego roku przybywamy do różnych wspólnot, grup i składamy sobie nawzajem życzenia. W tej ogromnej rzeszy wiernych jest też grupa szczególna - mówię to świadomie, bo niepełnosprawni, osoby starsze - należą do tych, których Pan Jezus nazywa maluczkimi. Oni mają szczególne względy u Niego, a my jak przebywamy z niepełnosprawnymi na co dzień, to też z tej łaski korzystamy - stwierdził bp Marek Mendyk.

Niepełnosprawni, zgromadzeni w sali Arka doceniają inicjatywę i cieszą się z możliwości spotkania w szerokim gronie.

Uczestniczę już chyba po raz piąty w takim spotkaniu. Bardzo się cieszę, że Urząd Miasta wraz z proboszczem organizuje takie spotkanie - widać po uczestnikach jak bardzo się cieszą z takiego spotkania - podkreślił Andrzej Piotrowski z Polskiego Związku Diabetyków.

Twoja reakcja na artykuł?

18
95%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
71
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
32%
Nie najlepiej
20%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group