Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7186
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie olimpijczyków

Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 18 października 2020, 6:00
Autor: WAC
Fot. Muzeum Sportu i Turystyki
Sportowcy z Polski i Niemiec uczestniczyli w miniony piątek (16.10) w Karpaczu w spotkaniu, które odbyło się w Muzeum Sportu i Turystyki z okazji „Dni Olimpijczyka 2020”.

Tegoroczne „Dni Olimpijczyka” zorganizowane zostały we współpracy z Karkonoskim Klubem Olimpijczyka. Tym razem impreza ze względu na pandemię odbyła się nie w kwietniu, a w październiku.

Poza olimpijczykami z Karkonoszy: Haliną Kanasz, Andrzejem Żyłą, Tomaszem Żyłą, Andrzejem Piekoszewskim, wzięli w niej też udział medaliści olimpijscy z Polski i Niemiec. Polskę godnie reprezentowała Renata Mauer-Różańska, dwukrotna złota medalistka olimpijska w strzelaniu, medalistka mistrzostw Polski, świata i Europy. Olimpijczyków niemieckich natomiast - Helena Fromm-Stanek, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w taekwondo, także medalistka mistrzostw Niemiec, mistrzostw Europy i świata.

Po powitaniu przez dyrektora muzeum Zbigniewa Kulika odczytany został „Apel Olimpijski”, a następnie przedstawieni zostali nasi sportowcy startujący na zimowych igrzyskach olimpijskich już od 1956 r. po dzień dzisiejszy. Jak zostało powiedziane na tym spotkaniu, Karpacz jest miastem w Polsce, które ma największą liczbę sportowców - olimpijczyków na tysiąc mieszkańców.

Z tej też okazji została otwarta wystawa fotografii z Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie zatytułowana „Chwile. Między tartanem a koroną stadionu”. Ekspozycja prezentuje wybrane zdjęcia trzech fotografów związanych z lekkoatletyką i polskim ruchem olimpijskim: Marka Biczyka, Tomka Kasjaniuka oraz Szymona Sikory.

„Nie można powiedzieć, że coś się zobaczyło, dopóki się tego nie sfotografowało” – to w zasadzie sedno i sens pracy fotografa, który mierzy się z chwilą, którą pragnie uchwycić - mówi dyrektor Zbigniew Kulik. - Na wystawie nie zobaczymy chwil zwycięstwa naszych lekkoatletycznych mistrzów, a ulotność wysiłku lekkoatletycznego, niekiedy dosłowność zmagania - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

25
81%
Cieszy
2
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Jelenia.com 18-10-2020 7:30
A co z tym ukraincem co zabil 2 dziewczynki w sylwestra kolo aniluxu?????
~zwykla@baba 18-10-2020 10:27
do: ~Jelenia.com (7:30)
Pytasz tu? Wpisz to pytanie w Google i będzie wiadomo kre-ty-nie/kre-tyn-ko.
~Jelenia.com 18-10-2020 11:33
do: ~zwykla@baba (10:27)
Wal sie!!!
~efendi 18-10-2020 18:25
do: ~Jelenia.com (7:30)
Wot nienawistnaja mowa i ksjenofobija ! Nasz brat z wolnoj ukrainy juz dawno w Kijewie i kij polskiemu wymiarowi sprawiedliwości w żopu :) Etu katstrofu jak się okazało spowodowała laska , która siedział na fotelu pasażera i nomen omen robiła laskę ! Ana toże wyjechała do kraju kwitnącego bande ryzmu !
~Grześ 19-10-2020 11:26
A gdzie w tym gronie nasz dwukrotny reprezentant w saneczkowych dwójkach - Janusz Darasz? Skromny starszy człowiek to nikt o Nim nie pamięta? Wstyd organizatorzy, a może trzeba podać adres?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group