Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 12558
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Spotkanie olimpijczyków

Niedziela, 18 października 2020, 6:00
Autor: WAC
Karpacz: Spotkanie olimpijczyków
Fot. Muzeum Sportu i Turystyki
Sportowcy z Polski i Niemiec uczestniczyli w miniony piątek (16.10) w Karpaczu w spotkaniu, które odbyło się w Muzeum Sportu i Turystyki z okazji „Dni Olimpijczyka 2020”.

Tegoroczne „Dni Olimpijczyka” zorganizowane zostały we współpracy z Karkonoskim Klubem Olimpijczyka. Tym razem impreza ze względu na pandemię odbyła się nie w kwietniu, a w październiku.

Poza olimpijczykami z Karkonoszy: Haliną Kanasz, Andrzejem Żyłą, Tomaszem Żyłą, Andrzejem Piekoszewskim, wzięli w niej też udział medaliści olimpijscy z Polski i Niemiec. Polskę godnie reprezentowała Renata Mauer-Różańska, dwukrotna złota medalistka olimpijska w strzelaniu, medalistka mistrzostw Polski, świata i Europy. Olimpijczyków niemieckich natomiast - Helena Fromm-Stanek, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w taekwondo, także medalistka mistrzostw Niemiec, mistrzostw Europy i świata.

Po powitaniu przez dyrektora muzeum Zbigniewa Kulika odczytany został „Apel Olimpijski”, a następnie przedstawieni zostali nasi sportowcy startujący na zimowych igrzyskach olimpijskich już od 1956 r. po dzień dzisiejszy. Jak zostało powiedziane na tym spotkaniu, Karpacz jest miastem w Polsce, które ma największą liczbę sportowców - olimpijczyków na tysiąc mieszkańców.

Z tej też okazji została otwarta wystawa fotografii z Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie zatytułowana „Chwile. Między tartanem a koroną stadionu”. Ekspozycja prezentuje wybrane zdjęcia trzech fotografów związanych z lekkoatletyką i polskim ruchem olimpijskim: Marka Biczyka, Tomka Kasjaniuka oraz Szymona Sikory.

„Nie można powiedzieć, że coś się zobaczyło, dopóki się tego nie sfotografowało” – to w zasadzie sedno i sens pracy fotografa, który mierzy się z chwilą, którą pragnie uchwycić - mówi dyrektor Zbigniew Kulik. - Na wystawie nie zobaczymy chwil zwycięstwa naszych lekkoatletycznych mistrzów, a ulotność wysiłku lekkoatletycznego, niekiedy dosłowność zmagania - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

25
78%
Cieszy
2
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
4
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
766
1 Bezpartyjni Samorządowcy
5%
2 Trzecia Droga 2050
5%
3 Nowa Lewica
9%
4 Prawo i Sprawiedliwość
22%
5 Konfederacja
9%
6 Koalicja Obywatelska
42%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
1%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
2%
10 Normalny Kraj
3%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Kultura
Nagrali teledysk w Jeleniej Górze
 
112
Zderzenie na Jana Pawła
 
Aktualności
Modernizują oczyszczalnię
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group