Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 9250
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie noworoczne z prezydentem miasta

Wtorek, 8 stycznia 2019, 10:51
Aktualizacja: Środa, 9 stycznia 2019, 14:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Spotkanie noworoczne z prezydentem miasta
Fot. Przemek Kaczałko
Od kilku lat tradycją w Jeleniej Górze są spotkania noworoczne z prezydentem miasta, na które zapraszani są przedstawiciele biznesu, organizacji pozarządowych, instytucji kultury, ludzie sportu oraz samorządowcy. Decyzją Jerzego Łużniaka przyznano 5 nagród w podziękowaniu za dbanie o wizerunek miasta w Polsce i na świecie.

Spotkanie w sali im. Stefana Strahla w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze rozpoczęło się od występów artystycznych z udziałem Katarzyny Kasprzak, Mateusza Wójcika i Jacka Grondowego. Zgromadzeni mogli wysłuchać kilku zabawnych anegdot oraz... pośpiewać wspólnie kilka kolęd.

Po części artystycznej na scenie pojawił się Darek Maląg, który poprowadził uroczystość. W swoim przemówieniu prezydent Jeleniej Góry nawiązał do obietnic, które składał podczas kampanii wyborczej - zapewniając o ich realizacji podczas obecnej kadencji.

Jelenia Góra jest jedna - tak samo wszystkie usługi będą realizowane w każdej części Jeleniej Góry - powiedział Jerzy Łużniak, który zapowiada też konsultacje z mieszkańcami na temat spraw małych i dużych. Mieszkańcy mają też być zmobilizowani do większego udziału m.in. w Budżecie Obywatelskim.

W trakcie spotkania wręczono statuetki dla firm, instytucji i osób, które na co dzień przyczyniają się do promocji Jeleniej Góry. Nagrody otrzymały trzy firmy: PMP - Fabryka Maszyn Papierniczych, CodeTwo z branży informatycznej oraz Konstans Grzegorza Stankiewicza. Była też nagroda dla Karkonoskiej Akademii Aktywnych Seniorów oraz dla sportowca - weterana, czyli Mirosława Wieczorkiewicza - wielokrotnego Mistrza Świata Weteranów w zapasach, trenera w Jeleniogórskim Centrum Sportów Walki.

Podstawowym kluczem było to, że bardzo dobrze reklamują nasze miasto na zewnątrz - podkreślił Jerzy Łużniak, który zapewnia, że w rozwoju małych i dużych przedsiębiorstw zamierza przede wszystkim nie przeszkadzać.
Firmę założyłem w 2000 roku - na początku miałem biuro w mieszkaniu, potem było wynajęte 14 mkw., a w tej chwili mamy obiekt 1,5 tys. mkw. i oddział we Wrocławiu. Rozwój jest dynamiczny, mamy ambicje na eksport i jedynie borykamy się z brakiem ludzi do pracy - powiedział Grzegorz Stankiewicz, właściciel firmy Konstans - wykładziny obiektowe. Jak przyznaje wyróżniony przedsiębiorca, jest świetnym przykładem na to, że w Jeleniej Górze można prowadzić biznes ogólnopolski.
PMP jest firmą niezależną, sami próbujemy tworzyć korporację. PMPoland od 170 lat jest związana z Jelenią Górą i to tutaj mamy kwaterę główną naszej małej korporacji - powiedział Bogdan Łada, szef finansów w korporacji PMP Group, której największą firmą jest PMPoland z siedzibą w Jeleniej Górze. - Dziękuję za nagrodę w imieniu własnym, prezesa Pietraszka i całej załogi. To dla nas podziękowanie, że firma tak dług funkcjonuje i jest ważnym elementem Jeleniej Góry. Jesteśmy na kluczowych rynkach całego świata i zdarza się, że zapraszamy klientów tutaj - do Jeleniej Góry. Sprzedajemy nie tylko maszyny, nasz wizerunek, ale też wizerunek Polski i Jeleniej Góry - dodał wiceprezes.

Twoja reakcja na artykuł?

12
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
7%
Smuci
6
20%
Złości
9
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group