Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7718
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Spotkanie noworoczne w Stowarzyszeniu Miłośników Kowar

Wtorek, 10 lutego 2015, 8:37
Aktualizacja: 8:43
Autor: T–R
Kowary: Spotkanie noworoczne w Stowarzyszeniu Miłośników Kowar
Fot. Tomasz Raczyński
– Te spotkania są zawsze okazją do podsumowania minionego roku, a miniony był dla stowarzyszenia był bardzo pracowity – mówiła Gabriela Kolaszt, przewodnicząca SMK.

- Udało nam się zorganizować między innymi „Unijną Majówkę”, spotkanie z okazji 50-lecia współpracy ze stowarzyszeniem z niemieckiego Schönau – Berzdorf, wystawę Ewy Ireny Kamińskiej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Włókna. Tradycja stały się już cykliczne spektakle teatralne organizowane dla mieszkańców Kowar - w tym roku zaprosiliśmy do naszego miasta wrocławski teatr Komedia z „Kolacją dla głupca”. Jak co roku organizowaliśmy uroczystości związane ze świętem barbórki, dla górników z kowarskich kopalń, a to tylko najważniejsze z naszych działań minionego roku – podkreślała Gabriela Kolaszt, przewodnicząca SMK.

A plany jakie są plany stowarzyszenia na ten rok? - Na zaproszenie naszych przyjaciół z Niemiec jedziemy na dwudniową wycieczkę do Berlina, oni natomiast przyjadą zwiedzać nasze góry. Tym razem będzie to Szklarska Poręba i wjazd na Szrenicę. Na maj przygotowujemy wystawę fotograficzną pokazującą miasto i jego mieszkańców w pierwszych latach po II wojnie światowej. Natomiast we wrześniu, jak co roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Włókna, będzie wystawa, tym razem kowarzanina Bartosza Burgielskiego – dodała Gabriela Kolaszt

Podczas piątkowej (6.02) uroczystości można było posłuchać brzmienia fortepianu, odrestaurowanego przez kowarskie stowarzyszenie. Na muzealnym instrumencie krótki recital zagrał Fryderyk Pacak. Wystąpił tercet akordeonowy „Cześki”, złożony z uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki: Michała Staraka, Wojciecha Kowala i Mateusza Wójcika. Swój talent prezentowała także Anna Bukowska, która zachwyciła brawurowym wykonaniem utworów operowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group