Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4023
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie noworoczne w Stowarzyszeniu Miłośników Kowar

Wiadomości: Kowary
Wtorek, 10 lutego 2015, 8:37
Aktualizacja: 8:43
Autor: T–R
Fot. Tomasz Raczyński
– Te spotkania są zawsze okazją do podsumowania minionego roku, a miniony był dla stowarzyszenia był bardzo pracowity – mówiła Gabriela Kolaszt, przewodnicząca SMK.

- Udało nam się zorganizować między innymi „Unijną Majówkę”, spotkanie z okazji 50-lecia współpracy ze stowarzyszeniem z niemieckiego Schönau – Berzdorf, wystawę Ewy Ireny Kamińskiej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Włókna. Tradycja stały się już cykliczne spektakle teatralne organizowane dla mieszkańców Kowar - w tym roku zaprosiliśmy do naszego miasta wrocławski teatr Komedia z „Kolacją dla głupca”. Jak co roku organizowaliśmy uroczystości związane ze świętem barbórki, dla górników z kowarskich kopalń, a to tylko najważniejsze z naszych działań minionego roku – podkreślała Gabriela Kolaszt, przewodnicząca SMK.

A plany jakie są plany stowarzyszenia na ten rok? - Na zaproszenie naszych przyjaciół z Niemiec jedziemy na dwudniową wycieczkę do Berlina, oni natomiast przyjadą zwiedzać nasze góry. Tym razem będzie to Szklarska Poręba i wjazd na Szrenicę. Na maj przygotowujemy wystawę fotograficzną pokazującą miasto i jego mieszkańców w pierwszych latach po II wojnie światowej. Natomiast we wrześniu, jak co roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Włókna, będzie wystawa, tym razem kowarzanina Bartosza Burgielskiego – dodała Gabriela Kolaszt

Podczas piątkowej (6.02) uroczystości można było posłuchać brzmienia fortepianu, odrestaurowanego przez kowarskie stowarzyszenie. Na muzealnym instrumencie krótki recital zagrał Fryderyk Pacak. Wystąpił tercet akordeonowy „Cześki”, złożony z uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki: Michała Staraka, Wojciecha Kowala i Mateusza Wójcika. Swój talent prezentowała także Anna Bukowska, która zachwyciła brawurowym wykonaniem utworów operowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Bezdomny 10-02-2015 13:16
Mikrut w czerwonym sweterku jak Zawiła.
~dywanik 10-02-2015 13:21
Towarzystwo wZajemnej adoracji!!!
~pytanie 10-02-2015 13:43
Jkie inwestycje powstały w wolnej Polsce?
~Camil 10-02-2015 14:54
Na zaproszenie naszych przyjaciół z Niemiec ??? Chyba znajomych.
~ksawercia 10-02-2015 18:45
Jak widać w małym miasteczku dzięki ludziom dobrej woli i chęci do działania może kwitnąć życie kulturalne. Organizacje pozarządowe potrafią bez partyjnego zadęcia i rozrzutności gminnej kasy zorganizować dla lokalnej społeczności naprawdę ciekawe imprezy. One zaś za grosze promują lokalnych artystów,sportowców czy samą gminę lepiej od niejednego gminnego/miejskiego referatu promocji - i oby tak dalej.
~kms 10-02-2015 19:36
"A plany jakie są plany stowarzyszenia na ten rok? - Na zaproszenie naszych przyjaciół z Niemiec jedziemy na dwudniową wycieczkę do Berlina, oni natomiast przyjadą zwiedzać nasze góry. Tym razem będzie to Szklarska Poręba i wjazd na Szrenicę. Na maj przygotowujemy wystawę fotograficzną pokazującą miasto i jego mieszkańców w pierwszych latach po II wojnie światowej. Natomiast we wrześniu, jak co roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Włókna, będzie wystawa, tym razem kowarzanina Bartosza Burgielskiego – dodała Gabriela Kolaszt" Plan na 2015 na maksa... prawdziwy wypas!!!
~Sylar 11-02-2015 7:16
Takie lokalne stowarzyszenia niejednokrotnie przyczyniają się bardziej do promocji miasta/regionu, niż ich oficjalne władze gminne. Oby więcej takich stowarzyszeń w naszych "małych ojczyznach".
~julian 11-02-2015 19:25
Kiedyś SMK to było coś: sami odnowili swoją siedzibę, wydawali kurier kowarski, robili pocztówki, foldery, remontowali pomniki, czyli wykonywali wszystko to czym powinno zajmować się tego typu stowarzyszenie. A w 2015: jadą na 2 dni do Berlina i wjeżdżają wyciągiem na Szrenicę...Gratuluję wspaniałych pomysłów!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group