Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5887
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie dzielnicowego z kolonistami

Wiadomości: Kowary
Czwartek, 3 sierpnia 2017, 10:49
Aktualizacja: 10:53
Autor: 112
Fot. Użuczone/Archiwum Policji
Podczas wakacyjnych miesięcy jeleniogórscy policjanci spotykają się z dziećmi w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje 2017 ”.

We wtorek (01.08) dzielnicowy KP w Kowarach mł. asp. Grzegorz Turok rozmawiał z uczestnikami letniego wypoczynku na kolonii w Kowarach. Organizatorem kolonii dla dzieci jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ze Szczecina. W spotkaniu uczestniczyło 40 dzieci wraz z opiekunem.

Omówiono omówiono przede wszystkim: rolę i zadania policjanta w tym dzielnicowego na rzecz bezpieczeństwa dzieci, zagrożeń i sposoby ich unikania, zachowanie w domu (pod nieobecność rodziców) oraz w miejscu zorganizowanego wypoczynku (obóz, kolonie, półkolonie).

Wskazano również na konieczność stosowania zasad bezpieczeństwa w drodze do i z miejsca wypoczynku (bezpieczny pasażer, pieszy, rowerzysta) i bezpiecznej jazdy (rower, deskorolka, hulajnoga, rolki). Przypomniano oznaczenia drogowe i znaczenie sygnalizacji świetlnej (w tym przechodzenie w miejscach dozwolonych, z sygnalizacja świetlną i bez sygnalizacji), poruszanie się poboczem oraz zasady zachowanie się gdy kieruje ruchem policjant.

- Omówiono także zasady podróżowania autem (w samochodzie zapinanie pasów/fotelik, w autobusie – wsiadanie i wysiadanie od strony chodnika lub pobocza oraz zachowanie podczas zabawy na podwórku, w kontakcie z osobą obcą, a także psem czy dzikimi zwierzętami podczas prac polowych, nad wodą, w lesie, w górach, na wycieczce – informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~niemalipy 3-08-2017 14:38
nagrajcie takie jedno spotkanie i udostępnijcie w sieci - dotrze nawet do dzieci siedzących w samotności przed kompem a nie tylko do kolonistów. Tylko zróbcie profeske i atrakcyjnie bo inaczej nikt nie będzie tego oglądał a się hejt posypie... No i wówczas dzielnicowy zamiast biegać po koloniach może pogoni pijaczków spod sklepów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group