Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkania w szkołach

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 8 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 2 lutego 2006, 17:06
Autor: kmp
Fot. kmp
Funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w ramach realizacji programów prewencyjnych między innymi w szkołach w Jeleniej Górze i powiecie jeleniogórskim przeprowadzili szereg działań o charakterze prewencyjno – edukacyjnym.

W okresie od kwietnia do czerwca 2005r. mł. asp. Zbigniew Klimek w Szkole Podstawowej w Wojcieszycach przeprowadził szereg spotkań z uczniami szkoły w ramach realizowanych programów prewencyjnych: „Nie daj się uzależnieniom”, „STOP niedostosowaniu i przestępczości nieletnich”, „Bezpieczna droga do szkoły”.

W trakcie spotkań omówiono m.in. zasady poruszania się po drogach, problemy związane z krzywdzeniem i maltretowaniem dzieci, jak skutecznie obronić się przed nieznajomym oraz niebezpieczeństwa i konsekwencje używania narkotyków, alkoholu i papierosów. W trakcie spotkań prezentowano filmy edukacyjne wydawnictwa PWN. Zajęcia prowadzono w formie warsztatów z czynnym udziałem dzieci.

Efektem spotkań był m.in. konkurs plastyczny wśród dzieci klas „0” – „3” o tematyce przemocy domowej i codziennej pracy policjantów.
Oto kilka z nich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group