Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7677
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkania w szkołach

Piątek, 8 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 2 lutego 2006, 17:06
Autor: kmp
Jelenia Góra: Spotkania w szkołach
Fot. kmp
Funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w ramach realizacji programów prewencyjnych między innymi w szkołach w Jeleniej Górze i powiecie jeleniogórskim przeprowadzili szereg działań o charakterze prewencyjno – edukacyjnym.

W okresie od kwietnia do czerwca 2005r. mł. asp. Zbigniew Klimek w Szkole Podstawowej w Wojcieszycach przeprowadził szereg spotkań z uczniami szkoły w ramach realizowanych programów prewencyjnych: „Nie daj się uzależnieniom”, „STOP niedostosowaniu i przestępczości nieletnich”, „Bezpieczna droga do szkoły”.

W trakcie spotkań omówiono m.in. zasady poruszania się po drogach, problemy związane z krzywdzeniem i maltretowaniem dzieci, jak skutecznie obronić się przed nieznajomym oraz niebezpieczeństwa i konsekwencje używania narkotyków, alkoholu i papierosów. W trakcie spotkań prezentowano filmy edukacyjne wydawnictwa PWN. Zajęcia prowadzono w formie warsztatów z czynnym udziałem dzieci.

Efektem spotkań był m.in. konkurs plastyczny wśród dzieci klas „0” – „3” o tematyce przemocy domowej i codziennej pracy policjantów.
Oto kilka z nich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group