Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4441
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sposób na piratów: zdjęcia z tragedii

Środa, 9 stycznia 2008, 14:12
Aktualizacja: Czwartek, 10 stycznia 2008, 7:26
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Sposób na piratów: zdjęcia z tragedii
Tragedia z lata 2006 z ulicy Wolności. Śmierć kierowcy po uderzeniu w drzewo nie stała się przesrtrogą dla innych kierowców jeżdżących tym traktem.
Fot. Marek Tkacz
Jak zapobiec wypadkom drogowym spowodowanym przez kierowców, u których adrenalina ma wyższy poziom niż zdrowy rozsądek? Rozdawać adeptom kierownicy broszurę z drastycznymi fotografiami z miejsca wypadków.

Akcja "Ostatnie zdjęcie" to pomysł Jeleniogórskiej Fundacji Bezpieczna Droga. Jak podkreśla Mariusz Synówka, jej szef, sprawa nie jest nowa, ale warto o niej często przypominać. Tym bardziej, że wypadków zdarza się bardzo dużo, a wielu spośród sprawców, to młodzi ludzie bez wyobraźni. – Nie tylko narażają własne życie, ale i stanowią wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa innych – usłyszeliśmy.

Broszurę, która zawierałaby pozyskane od policji zdjęcia przedstawiające drastyczne ujęcia z wypadków drogowych (z odpowiednim zabezpieczeniem związanym z ochroną dóbr osobistych pokrzywdzonych i sprawców),urzędy wręczałyby przy wydawaniu nowych blankietów prawa jazdy.

– Nasz program został bardzo pozytywnie zaopiniowany przez wrocławską policję i tam udało się go wdrożyć. U nas – mimo przychylnego przyjęcia przez władze – wszystko rozbiło się o pieniądze – mówi Mariusz Synówka. Aby wydrukować 10 tysięcy broszurek, potrzeba było około pięciu tysięcy złotych. Teraz koszta są na pewno mniejsze.

Fundacja zabiegała o wsparcie z urzędu miasta, ale nie dostała go. Jak przekonuje pomysłodawca oraz policyjni psychologowie, lektura takiej broszury na pewno nie pozostawi obojętnymi młodych kierowców. – Da im do myślenia i spowoduje, że zamiast adrenaliny, zaczną „używać” zdrowego rozsądku – podkreśla Mariusz Synówka.

JFBD wciąż poszukuje sponsorów, aby móc zrealizować swój niebanalny projekt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group