Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7433
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sportowo w Żeromie

Czwartek, 19 czerwca 2008, 21:47
Aktualizacja: 1:10
Autor: Mateusz Banaszak
Jelenia Góra: Sportowo w Żeromie
Najlepsza Trójka zawodów pozostawiła daleko w tyle swoje rywalki
Fot. Benny
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego było dziś (19 czerwca) nie tylko jedną ze szkoł średnich w naszym mieście, ale i areną sportowych emocji, w których uczestniczyła spora liczba młodzieży szkolnej.

Impreza sportowa pod nazwą: Dzień Sportu Szkolnego przyniosła wiele niespodzianek i emocji, dzięki którym przyciągnęłą dużą liczbę młodych ludzi, nie tylko z Liceum Ogólnokształcącego im . S. Żeromskiego.
Dzień sportu, rozpoczął się się od organizowanych pzez Pana Szymona Dadaczyńskiego otwartych szkolnych zawodów strzeleckich z udziałem młodzieży z innych szkół.

Rozgrywane były w niepozornej sali na ostatnim piętrze budynku liceum zwanej: "Na stryszku"", w której rywalizowały ze sobą zespoły złożone z trzech zawodników. W tej konkurencji liczyła się nie tylko precyzja w oddawanych strzałach, ale i czas całej ekipy, który miał znaczenie przy podsumowaniu wyników.
Reprezentanci z najlepszych ekip, na koniec zawodów rywalizowali o miano najlepszego zawodnika.
Zawody strzeleckie, równocześnie były podsumowaniem Szkolnej Ligi Strzeleckiej, w której najlepsi okazali się:

Indywidualnie - Angelika Martyniuk (ZSO nr 1), przed Małgorzatą Czyż (Gminazjum nr 1) i Eweliną Sobczak (Gimnazjum nr 4) - wśród dziewcząt oraz Mariusz Rusznica (ZSE) przed Maciejem Śliwą (ZSO nr 1) i Marcinem Gałczyńskim (Mechanik) - wśród chłopców.

Zespołowo najlepszymi okazali się: ZSO nr 1 przed Gimnazjum nr 1 i III LO wśród dziewcząt oraz SE Elektryk przed ZSO nr 1 i Gimnazjum nr 1 wśród chlopców.

W trakcie trwania jak i po zakończeniu zawodów strzeleckich , na boiskach liceum toczyły się również rozgrywki sportowe w piłce nożnej, plażowej, siatkowej i koszykowej, w której nie brakowało sportowych emocji.
Ponadto odbył się też finał III Mistrzostw Szkoły w tenisie ziemnym.
Uczniowie mogli rywalizować również w takich konkurencjach jak: trójbój siłowy, lekkoatletyczny, a także, konkurencje na łyżwo i deskorolkach.

Wszystkie zawody rozgrywane były pod okiem opiekunów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczniów i dla których zawody były świetną okazją do sprawdzenia poziomu sprawności swoich podopiecznych.

Dzień sportu to świetna okazja do tego, aby nie siedzieć cały dzień przed komputerem.
Dzięki rozgrywkom w piłce nożnej, mogę aktywnie spędzić czas i co najważniejsze odegrać się kolegom, za wcześniejsze porażki – podsumował jeden z uczestników Dnia Sportu.

Oby takich rogrywek, było jak najwięcej w naszym mieście i aby jak największa rzesza młodzieży mogła w aktywny i bezpieczny sposób spędzać czas.
Warto o tym pamiętać przed zbliżającymi sie wakacjami.

Na zwycięzców czekały nagrody: puchary i dyplomy indywidualne jak i dyplomy uznania, dla zawodników, którzy pomagali przy organizacji zawodów z cyklu – Szkolnej Ligi Strzeleckiej.

Ponadto wyróżniający się zawodnicy uhonorowani zostali odznakami strzeleckimi, a wszyscy biorący udział otrzymali .... mini maskotki, które wywołały sporo radości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1161
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group