Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6610
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sportowe „konklawe” w ratuszu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 14 lutego 2011, 9:55
Aktualizacja: 9:56
Autor: TEJO
– Zamknę ich w sali obrad na klucz i nie wypuszczę, dopóki czegoś sensownego nie uradzą – powiedział prezydent miasta Marcin Zawiła o działaczach klubów sportowych.

Celem ma być wypracowanie takiego stanowiska dotyczącego finansowania sporu jeleniogórskiego, aby odrzucić partykularne interesy poszczególnych klubów, a zadowolić wszystkich, w tym także entuzjastów mniej popularnych dyscyplin. Pieniędzy na sport w Jeleniej Górze nie przybędzie, może jednak zmienić się sposób ich dysponowania. Wszystko zależy od dogadania się działaczy z samorządem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~uczen 14-02-2011 11:22
Rozwiązanie iście nauczycielskie.... może ich jeszcze przegłodzić... niech siedzą o wodzie tylko....a jest może gdzie komin aby oznajmić koniec konklawy?
~ 14-02-2011 11:56
Najlepiej innymi rękoma wyjmować kartofle z ogniska.Czemu pan się boisz podejmować decyzje panie Marcinie Zawiła?
~abw 14-02-2011 12:03
Sudety pieniądze już mają .Z MOSu.
~? 14-02-2011 12:44
kiedy ma sie odbyc takie spotkanie? i kiedy bedziemy mogli poznac skutki spotkania?
~Słusznie 14-02-2011 12:54
Słusznie, należało by tak postąpić. Ilość afer w Polsce z udziałem "działaczy" jest porażająca. A gdyby dokładniej pogrzebać w papierach pewnie dwa razy tyle. Urząd miasta powinien bardzo dokładnie kontrolować na co wydaja nasze pieniądze "działacze" Nauczyć ich porządnej pracy to może i będa efekty w sporcie jeleniogórskim.
~tom 14-02-2011 14:37
To ma być zarządzanie sportem? Gratuluje Panie prezydencie. Jak mają się dogadać? Chyba że kilku z nich po spotkaniu wyjdzie z limem. Panie prezydencie niech się Pan nie kompromituje i mnie też bo głosowałem na Pana. Teraz osoba która ma mieć władzę oddaje ją w ręce nieudaczników z klubów sportowych. Którzy nie potrafią się dogadać a co dopiero rządzić pieniędzmi. Żaden z działaczy nie ma planu działania a jest działaczem. Dlaczego mamy DAWAĆ cokolwiek i komukolwiek na sport sport to wyniki. Jakie są te wyniki można spojrzeć na rubrykę sportową. Całą kasę bym rozdał Włoszczowskiej, Włochowi, i Karatekom bo to jedni sportowcy którzy coś wygrywają. PANIE PREZYDENCIE ZAWIŁA. Czy budując placówkę dla psychicznie chorych, pozwoli pan aby jej pacjenci decydowali o kształcie budynku i o wydatkach? Ten sport trzeba uzdrowić od podstaw zburzyć i wybudować na nowo. Z ludźmi którzy się na tym znają i mają do tego wiedzę z zakresu zarządzania sportem.
Tomy M. 14-02-2011 16:29
Może trochę dziennikarskiego zacięcia by się przydało. Chcielibyśmy wiedzieć: - ile jest kasy do podziału? - jakie kluby sportowe otrzymują tą kasę? - na jakie cele ją przeznaczą? - ile z tej kasy idzie na wypłaty a ile faktycznie na działalność sportową? - jakie są możliwości pozyskania dodatkowych pieniędzy z programów UE? ... poziom tego artykułu jest żenujący, ot zapchaj dziura byleby coś o prezydencie codziennie napisać. Jelonka zaczyna uprawiać propagandę?
~ 14-02-2011 17:00
a czy na to spotkanie będą zaproszone władze wszystkich klubów z Jeleniej Góry?
~Jan 14-02-2011 17:11
Może by tak nie finansować sportu zawodowego całość pieniędzy przeznaczyć na zajęcia sportowe pozalekcyjne dla dzieci w szkole, przynajmniej będzie korzyść w zdrowiu młodzieży . Nie opłacać całej machiny klubowej - zmarnotrawią każde pieniądze a większość pieniędzy idzie w płace zawodników
~wawa 14-02-2011 17:42
No właśnie jakie kluby dostaną kasę? A jakie nie. Komu się bardziej należy? Panie prezydencie a co na to człowiek który zajmuję się promocją i sportem i turystyką? Przez Pana powołany. Ja bym zrobił to w prosty sposób znajdź sponsora a miasto dołoży 30% tego co da sponsor. Drugi warunek to rozliczenie wydadków i wyników. Nie ma się co bać że 30% przewyższy pieniądze na sport. Bo żaden sponsor nie wyłoży wielkiej kasy bo nie ma wielkich wników. Chyba że będzie chciał sobie wyprać... Każdy klub który zaangażuje Menagera to dostanie kase w pierwszej kolejności. Tyle żeby menager był z prawdziwego zdarzenia. Od sportu a nie od sprzedaży wódy. Jest paru w mieście.
~do Jan 14-02-2011 18:32
jedyny mądry głos w dyskusji dlaczego miasto ma utrzymywac kluby komercyjne płacic pensje zawodowcom jedyne co miasto powinno robic to pomóc w utrzymaniu obiektów które należy udostępniac przede wszystkim młodzieży
~wyborca PO 14-02-2011 19:03
Widzę, że zmarnowałem głos oddając go na pana Zawiłę - przepraszam - więcej tego nie zrobię.
~zeus 14-02-2011 19:36
a szlak mnie trafi jak jeszcze jeden artykuł przeczytam z udziałem tego strasznie mądrego Prezydenta p.Zawiły ,a mówiłem tyle razy nie głosować na byle kogo ,każdy głos trzeba dwa razy przemyśleć żeby nie PO pełnić błędu ,no i macie teraz za swoje super prezydent ,aż się płakać chce ze szczęście.
~JP202 14-02-2011 20:05
habemus papam, aber non habemus papu.........
Tomy M. 14-02-2011 20:51
SPORT ZAWODOWY nie powinien być dotowany WCALE! Ten rodzaj sportu NIE JEST ZDROWY! Nie należy promować SPORTU tego typu! Popatrzcie chociażby na Kubicę ... Gołotę czy Małysza do czego ich doprowadził WYCZYNOWY SPORT ... oni będą wrakami człowieka! To zły pomysł aby nakręcać tą machinę, tymczasem np. szkolny klub piłki siatkowej nie dostanie ANI ZŁOTÓWKI bo nie ma osobowości prawnej i POZWOLENIA z Polskiego Związku PIŁKI SIATKOWEJ. WNIOSEK: Dzieci nie dostaną na nowe piłki ... a stare j*bane cwaniaki chociażby z P.. dostaną KORYTO jak zawsze. Nie tędy droga! Zamiast STADIONÓW zbudujmy PARKI LINOWE, TRASY ROWEROWE, POLIGONY DO PAINTBALL'a czy ASG ... dajmy dzieciakom taki sport jaki ich ZAINTERESUJE, oderwie od konsol i komputerów.
~tim 14-02-2011 21:44
Każdy sport to zdrowie i kształtowanie charterów. Sport na poziomie szkolnym to etap do zawodowego. Zawodowy sport to promocja miasta. Więc sport to korzyść. Tyle że trzeba mieć plan i realizować ten plan. Podejmowanie dobrych decyzji to jest, szybkie wycofywanie się z tych złych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group