Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1919
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sportowe dylematy pieniężne. Priorytetem stadion

Środa, 4 maja 2011, 16:29
Aktualizacja: Czwartek, 5 maja 2011, 8:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Sportowe dylematy pieniężne. Priorytetem stadion
Fot. TEJO
Dziś w ratuszu z prezydentem miasta Marcinem Zawiłą spotkali się działacze klubów sportowych. Powód? Wypracowanie strategii finansowania sportu w mieście, którego nie stać na dotacje dla wszystkich zainteresowanych.

Kwota, jaką samorząd może przeznaczyć dla sportowców różnych klubów i dyscyplin to – jak rok temu - siedem i pół miliona złotych. – Wiem, że działacze sportowi są niezadowoleni, dlatego zaprosiliśmy ich do ratusza, aby ten problem przedyskutować – mówił na konferencji prasowej przed roboczym spotkaniem Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Zaznaczył, że samorząd będzie dążył do wspierania tylko najlepszych klubów w poszczególnych dyscyplinach. Nawet minimalne różnice tych nieco gorszych nie wpłyną na zmianę takiego stanowiska. Szef miasta dodał też, że zasady mają być transparentne, aby wykluczyć możliwość nieprawidłowości w korzystaniu z nich. Korzystniej ma się też przedstawić przyszłość sportu szkolnego. Temu służyło także przesunięcie jego problematyki do kompetencji nowo utworzonego wydziału edukacji i sportu UM.

Jaki będzie model finansowania jeleniogórskiego sportu? Stosowną strategię mają wypracować sami działacze, którzy bardzo tłumnie wypełnili salę rajców, wraz z zastępczynią prezydenta miasta Zofią Czernow oraz Waldemarem Woźniakiem, naczelnikiem wydziału edukacji i sportu.

Marcin Zawiła powiedział tymczasem, że głównym celem samorządu jest zapewnienie środków na modernizację stadionu przy ulicy Złotniczej, gdzie prace zaczną się już niebawem. – Czekamy na decyzję lokalizacyjną – powiedziała zastępczyni prezydenta Zofia Czernow. Wiadomo, między innymi, że zmodernizowany stadion, który – być może – będzie służył jednej z drużyn uczestniczących w EURO 2012 – będzie miał dwie płyty, oświetlenie i rozbudowane zaplecze. Koszt – dziesięć milionów złotych. Skąd pieniądze? – Trwa walka o ich zdobycie ze źródeł zewnętrznych – zaznaczył Marcin Zawiła. Jakich, nie chciał zdradzić, aby „inne samorządy nie ubiegły Jeleniej Góry”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group