Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6458
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Sportowcy i politycy w krzywym zwierciadle

Niedziela, 23 listopada 2008, 17:25
Aktualizacja: 20:06
Autor: JEN
Karpacz: Sportowcy i politycy w krzywym zwierciadle
Fot. Zbigniew Kulik
Jak informuje dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu – Zbigniew Kulik można w tej placówce obejrzeć interesującą wystawę pod nawą: „Sportowcy w karykaturze” znanego i cenionego karykaturzysty Leszka Kuczerskiego z Bydgoszczy.

Cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających muzeum i to zarówno z kraju jak i zagranicy. Zwiedziło już tę wystawę parę tysięcy zwiedzających.
Karykatury przedstawiają najbardziej znanych polskich i zagranicznych sportowców, bohaterów aren sportowych, mistrzów świata i zwycięzców olimpijskich. Powszechnie znany Adam Małysz przedstawiony jest oczywiście z bananem w ręku. Mistrz wagi ciężkiej Andrzej Gołota z nieco podbitym okiem stoi obok swojego wielkiego rywala Tysona, a piłkarz Zbigniew Boniek mistrzowsko żongluje piłką. Gwiazdy światowego sportu pokazane są ze swoimi atrybutami, pozwalającymi na identyfikację uprawianej dyscypliny sportowej.
W osobnej części, niejako przy okazji, prezentowane są również karykatury najbardziej znanych polskich polityków, które wywołują uśmiech na twarzy zwiedzających. Na ich tle najczęściej fotografują się turyści.
W urządzonym happeningu w czasie jej uroczystego otwarcia uczestniczyli trzej ostatni prezydenci naszego kraju, którzy zgodnie dokonali jej otwarcia ku uciesze osób uczestniczących w tej imprezie. Ta wyjątkowa wystawa w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu prezentowana będzie do końca grudnia br., warto ją jeszcze zobaczyć.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group