Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2070
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

B - klasa: Spore emocje w B – klasie

Poniedziałek, 9 czerwca 2008, 12:48
Aktualizacja: Sobota, 14 czerwca 2008, 12:48
Autor: Mateusz Banaszak
B - klasa: Spore emocje w B – klasie
Fot. Mateusz Banaszak
Rozgrywki B klasy nieubłaganie dobiegają końca, a wraz z czasem kończą się szansę i nadzieje zespołów walczących o pierwsze miejsca w poszczególnych grupach.
Szanse skończyły się dla największego przegranego tych rozgrywek – Mitexu Podgórzyn, który w całym sezonie stracił zaledwie 19 bramek i co więcej ograł w tej rundzie lidera rozgrywek –Chojnika na ich własnym boisku, mimo to nie zdołał awansować do A – klasy

Zaczynając jednak od grupy I niesamowita walka toczy się o pierwszą lokatę. Pozycja lidera tej grupy zmienia się jak kalejdoskopie. Przed 25 kolejką I miejsce zajmował Halniak, ale porażka z nieobliczalną drużyną Lipy spowodowała, że dotychczasowego lidera, wyprzedził Lesk.

Piłkarze z Sędzisławia wygrali na wyjeżdzie z Uranem i dzięki temu są o krok wywalczenia awansu.
Nie mogą oni jednak tylko obserwować co zrobi Halniak w spotkaniu ze słabym Dragonem, lecz sami muszą wywalczyć zwycięstwo w meczu z Orłami, aby nie stracić pierwszej lokaty.
Zatem przyszła kolejka zapowiada wielkie emocje, ponieważ różnica między tymi zespołami wynosi tylko jeden punkt, więc sprawa awansu jest nadal otwarta

Wspomniany Dragon znów oberwał i to dość mocno. Egzekutorem tym razem była Kostrzyca, która pokazała przyjezdnym jak się gra w piłkę. Lipa i Maciejowa nie mają już szans na awans, lecz między tymi drużynami toczy się zacięta walka o 3 pozycję.
Maciejowa dostała punkty walkowerem, a Lipa pokrzyżowała plany Halniakowi.

W grupie II znamy juz odpowiedź, na pytanie kto awansuje.
Awansuje najsilniejsza drużyna wiosny czyli Chojnik Jelenia Góra.
W decydującym meczu, Chojnik nie dał szans Czernicy, która łatwo nie sprzedała skóry w tym meczu i była bliska urwania punktów liderowi. J
ednak piłkarze z Parku Norweskiego kolejny raz pokazali, że są drużyną z charakterem i odnieśli kolejne ważne zwycięstwo. Dzięki wygranej i otrzymania punktów w ostatniej kolejce za walkower Dobkowa ciepliczanie mogą już świętować i otwierać szampany.

W innych nastrojach są piłkarze z Podgórzyna, którzy liczyli na potknięcie lidera, a sami w meczu z Woskarem wygrali pewnie 3:0. Mitex grał świetnie nie tylko w tym meczu ale i w całym sezonie. W 25 rozegranych meczach stracił zaledwie 19 bramek i jeśli nie straci więcej niż 6 bramek w meczu z Borowicami – będzie to najmniejsza ilość straconych bramek spośród zespołów biorących udział w rozgrywkach I, II, II grupy B – klasy

Znamy też odpowiedż, na pytanie kto zajmie 3 i 4 miejsce. Są to drużyny Bobrów i KKS, który w przyszłej kolejce dostając punkty walkowerem od Pasiecznika, utrzyma swoją pozycję.

W grupie III również ciekawie. Kwisa, obecny lider pogromił Henryków, urządzając sobie na własnym boisku festiwal strzelecki, gromiąc rywala aż 14:1. To przemawia za tym aby Kwisa awansowała do wyższej ligi, lecz po piętach Kwisie depcze Radostów, który również może sie pochwalić wysokim zwycięstwem.

Piłkarze z Radostowa ograli kolegów z Płóczeki Dolnych 8:0 , lecz tracą do lidera dwa punkty i sprawa awansu jest nadal otwarta.
Chcąc myśleć o zajęciu pierwszego miejsca piłkarze z Radostowa muszą wygrać z pogrążonym Henrykowem, a sami liczyć na potknięcie Kwisy w meczu z Zarębą.

A więc 15 czerwca, kibice mogą przygotować się na sportowe emocje, które w niedzielę dostarczą piłkarze B – klasy, a dzień póżniej piłkarze reprezentacji Polski w meczu z Chorwacją w Klagenfurcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group