Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6838
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Spór wokół jazdy na światłach

Sobota, 10 maja 2008, 8:12
Aktualizacja: 8:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Spór wokół jazdy na światłach
Z przepisu obowiązkowej jazdy przez cały rok na światłach zrezygnowała Austria, planują to Czesi.
Fot. TEJO
Jeszcze nie tak dawno wszyscy bili brawo wprowadzeniu obowiązku włączania świateł przez cały rok. Teraz słychać głosy o zniesieniu tego przepisu. Najgłośniejszym orędownikiem zmian jest parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej.

Pisze o tym Dziennik w weekendowym wydaniu. Gazeta cytuje posła Jarosława Piętę, który argumentuje, że jazda z włączonymi przez cały rok światłami drenuje portfele kierowców i szkodzi środowisku. A co najważniejsze – wcale nie zmniejszyła wypadkowych statystyk.

Z kolei zwolennicy zachowania przepisów podkreślają, że włączone światła to lepsza widoczność i ochrona życia kierowców oraz innych użytkowników dróg.

Poseł Pięta wyliczył, że obowiązek kosztuje około 640 milionów złotych rocznie. Jednak napotyka na sprzeciw nawet w gronie partii, do której należy. Jego oponenci twierdzą, że poseł zawyżył znacznie koszty. – Polski kierowca, który rocznie przejeżdża około 15 tysięcy kilometrów, płaci za światła kilkadziesiąt złotych. Dlatego – zdaniem przeciwników powrotu do praktyki obowiązkowego włączania świateł tylko w miesiącach jesienno-zimowych – warto jeździć na światłach cały rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group