Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14264
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spór o miejsca parkingowe

Środa, 21 kwietnia 2021, 9:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Spór o miejsca parkingowe
Fot. Przemek Kaczałko
Niedobór miejsc parkingowych to znany powszechnie problem, nie tylko w Jeleniej Górze. Część mieszkańców ulicy Noskowskiego została zaskoczona nowymi znakami - zakazu parkowania. Nie kryją oburzenia wobec decyzji Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Przypomnijmy, w strefie zamieszkania obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h, postój pojazdu jest dozwolony jedynie w miejscach do tego wyznaczonych, progi zwalniające oraz przejścia dla pieszych nie muszą być oznaczone znakami pionowymi, a opuszczając strefę zamieszkania, należy ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Teren między blokami ulicy Noskowskiego jest oznakowany jako strefa zamieszkania, ale niedawno pojawiły się tam również znaki zakazu parkowania.

To absurd - wskazują nam Czytelnicy, mieszkańcy ulicy Noskowskiego. - Skoro w strefie zamieszkania można parkować tylko w wyznaczonych miejscach, to po co dodatkowe znaki? - pytają. - Przez lata mieszkańcy i tak parkowali koło budynków, więc komu to przeszkadzało? W godzinach wieczornych nie można już znaleźć miejsca - zwracają uwagę.

Terenem zarządza Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa, której prezes tłumaczy się z wprowadzonych rozwiązań.

Do mnie też docierają sygnały oburzonych mieszkańców, ale już wyjaśniam. Wskaźnik miejsc parkingowych w JSM to ok. 0,5 miejsca na mieszkanie. W strukturze zasobów spółdzielni to bardzo dobry wskaźnik. Zaborze I było budowane 30-40 lat temu, gdy nie brano pod uwagę takiego nasycenia rynku samochodowego. W ostatnich latach oddaliśmy ponad 500 miejsc parkingowych, a w minionym półroczy oddaliśmy przy ul. Noskowskiego piękny parking na 100 miejsc. To dla społeczności Zabobrza II znaczący przyrost miejsc parkingowych - powiedział Mirosław Garbowski, prezes JSM.
Z informacji uzyskanych od pracowników dowiedziałem się, że nasycenie tego parkingu nawet w weekendy jest w granicach 80-90 procent i zawsze można znaleźć tam miejsce. Pamiętajmy, że strefy zamieszkania rządzą się swoimi prawami - parkować można tylko w miejscach wyznaczonych. Znaki, które pojawiły się ostatnio - są następstwem wybudowania parkingu. Nie chcemy zabierać miejsc parkowania, tylko najpierw wskazaliśmy alternatywę i przypominamy, że w strefie zamieszkania można parkować tylko w miejscach wyznaczonych. Znaki nic nie zmieniły - w tych miejscach nie powinno się parkować - tłumaczy M. Garbowski.

Prezes spółdzielni zwraca uwagę, że w społeczności JSM są zarówno osoby, którym zależy na terenach zielonych, ale i takie, które chciałyby jeszcze więcej miejsc parkingowych.

Jako prezes, jako spółdzielnia - musimy połączyć wszystkie elementy tej układanki. Rozumiejąc mieszkańców, uważamy że ta sytuacja jest pod kontrolą. Nie możemy sobie pozwolić na dalsze zabieranie zieleni. Znaki pojawiły się na prośbę części mieszkańców, którzy widząc, że nowy parking nie jest w pełni wykorzystywany - apelowali, aby zrobić z tym porządek - dodał M. Garbowski, który nie przewiduje zmiany decyzji.

Dodatkowo, prezes zapowiada, że teren przy ul. Bacewicz również jest brany pod uwagę pod zwiększenie liczby miejsc parkingowych, a jeśli zapadną stosowne decyzje - poinformuje o tym mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

26
26%
Cieszy
31
31%
Hahaha
4
4%
Nudzi
2
2%
Smuci
26
26%
Złości
11
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (81)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
731
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group