Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 5332
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spór na ryneczku trafił na wokandę

Czwartek, 14 października 2021, 6:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Spór na ryneczku trafił na wokandę
Fot. użyczone
Nadal nie ustaje konflikt pomiędzy prezesem Spółki Kupieckiej "Zabobrze" Stanisławem Sudołem, a jednym z kupców Eugeniuszem Gołębiewskim. Zarzewiem sporu, o którym pisaliśmy już wcześniej, było wypowiedzenie handlowcowi umowy na wynajęcie stoiska.

Przypomnijmy. Eugeniusz Gołębiewski jest jednym z kupców od dawna handlujących na zabobrzańskim targowisku. Od wielu lat sprzedaje artykuły tekstylne. W 2019 roku podpisał kolejną umowę na wynajęcie stanowiska handlowego, która została mu wypowiedziana. Powodem było niestosowanie się przez kupca do przepisów dotyczących wymiarów ekspozycji towaru przed pawilonem handlowym. Wkrótce też w miejscu gdzie E. Gołębiewski wystawiał sprzedawane przez siebie ubrania została postawiona skrzynia, aby nie mógł handlować bez posiadania ważnej umowy. Mimo prób mediacji, obie strony nie doszły do porozumienia i sprawa trafiła na drogę sądową. Odbyła się pierwsza rozprawa, podczas której przesłuchano kilku świadków. Kolejne posiedzenie sądu odbędzie się w grudniu.

W ostatnich dniach doszło na ryneczku do następnego incydentu. Jak twierdzi E. Gołębiewski - zarządca po raz kolejny podjął działania mające uniemożliwić mu wznowienie działalności handlowej.

W ostatni piątek (8.10) po konsultacji z moją prawniczką postanowiłem otworzyć swój pawilon – opowiada E. Gołębiewski. - Po jakimś czasie zjawił się S. Sudoł pytając co ja takiego robię. Wkrótce też na miejscu pojawiła się straż miejska, która spisała notatkę z przebiegu zdarzenia. Dzień później stwierdziłem, że mój pawilon jest zastawiony autem w sposób uniemożliwiający otwarcie pawilonu. W ten sposób pan S. Sudoł znowu uniemożliwia mi handlowanie i zarabianie na chleb. Jak dowiedziałem się w straży miejskiej - targowisko jest terenem zamkniętym i nie może ona podjąć działań w celu odholowania auta. Dlatego zamierzam wynająć firmę z lawetą, aby odsunęła ten pojazd.
Na temat samego sporu z panem E. Gołębiewskim nie chcę już się wypowiadać – mówi prezes Spółki Kupieckiej „Zabobrze” Stanisław Sudoł. - Niech tę kwestię rozstrzygnie sąd. A jeśli chodzi o auto parkujące na targowisku, to jest to teren prywatny i to jego zarządca decyduje co ma być na tym terenie, a co być nie może.

Twoja reakcja na artykuł?

4
3%
Cieszy
32
24%
Hahaha
5
4%
Nudzi
4
3%
Smuci
23
17%
Złości
67
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (76)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1099
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group