Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 6406
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Spółka wyłudzała zwrot VAT – u

Wtorek, 3 sierpnia 2021, 9:23
Autor: WAC
Region: Spółka wyłudzała zwrot VAT – u
Fot. KAS
Podczas kontroli jaką przeprowadziła Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa w jednej ze spółek w regionie, wykryto zaniżenie podatku od towarów i usług na ponad 4 mln zł.

W wyniku kontroli celno-skarbowej, która dotyczyła przestrzegania przepisów prawa podatkowego za lata 2016-2017 stwierdzono, że działalność spółki w branży odzieżowej, elektronicznej oraz AGD służyła wyłudzaniu podatku VAT na podstawie wystawianych dokumentów TAX FREE. Tymczasem kontrolowany podmiot nie spełniał warunków do zastosowania w rozliczeniu stawki podatku VAT 0%.

Stwierdzone nieprawidłowości w rozliczeniu podatku polegały na zawyżeniu podatku naliczonego o kwotę ponad 1 mln zł - poprzez odliczenie podatku z fikcyjnych faktur zakupu odzieży oraz zaniżeniu podatku należnego o kwotę prawie 3 mln zł, poprzez wykazanie w procedurze TAX FREE sprzedaży udokumentowanej paragonami fiskalnymi oraz dokumentami TAX FREE wystawionymi na fikcyjne lub podstawione osoby spoza Unii Europejskiej. Łączna wartość zaniżenia podatku od towarów i usług wyniosła ponad 4 mln zł.

Efektem końcowym funkcjonariuszy KAS było zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia wyłudzenia skarbowego, które zainicjowało wszczęcie śledztwa przez prokuraturę.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
648
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group