Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10011
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Spółka „Wodnik” otworzy drzwi

Wtorek, 28 września 2010, 7:46
Aktualizacja: 7:47
Autor: Angela
Już w najbliższą sobotę (2 października) w godzinach 10.00 – 15.00 mieszkańcy będą mogli zobaczyć od wewnątrz Zakład Uzdatniania Wody oraz Miejską Oczyszczalnię Ścieków z laboratoriami. Spółka ogłasza też konkurs dla szkół na najciekawszą formę refleksji z wizyty w Wodniku.

Zakładu Uzdatniania Wody znajduje się przy ulicy Wróblewskiego 101 w Cieplicach, a Oczyszczalnia ścieków – przy ulicy Lwóweckiej.
– Już po raz trzeci chcemy zdać mieszkańcom swoistego rodzaju sprawozdania z tego na jakim sprzęcie pracuje spółka komunalna i w jaki sposób wykorzystuje się pieniądze płacone przez jeleniogórzan. Spółka zapewnia też możliwość zapoznania się z liniami technologicznymi produkcji wody i oczyszczania ścieków pod specjalistycznym przewodnictwem – mówi Wojciech Jastrzębski, prezes Wodnika.

– Chcemy też zapoznać mieszkańców z ogólnymi problemami związanymi z wodą, co mamy nadzieję przekona ich do oszczędzania wody i dbania o nią. Jednocześnie mieszkańcy będą mogli spotkać z naszymi pracownikami i porozmawiać o swoich problemach.

Wzorem lat poprzednich spółka ogłasza też konkurs dla szkół. Zadaniem uczestników będzie po pierwsze uczestnictwo w dniach otwartych spółki Wodnik i odwiedzenie jej dwóch obiektów: oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody, a następnie stworzenie dowolnej pracy w temacie „Wody, ścieków i ochrony środowiska”.

Prace można składać do 15 grudnia br. w sekretariacie spółki. Jury oceni je do 15 stycznia 2011 roku, a rozdanie nagród planowane jest na 30 stycznia. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Jelenia Góra Marek Obrębalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group