Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5691
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Społeczny informator turystyczny już także w Karpaczu

Wiadomości: Region
Niedziela, 27 lipca 2014, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: Org
Fot. Archiwum KIS
Zainicjowany przez Dolnośląską Organizację Turystyczną projekt „Społeczny informator turystyczny” wystartował z powodzeniem na terenie Szklarskiej Poręby, Legnicy i Wałbrzycha. Teraz rusza w Karpaczu.

W Szklarskiej Porębie już podczas długiego majowego weekendu Społeczni Informatorzy Turystyczni pomagali turystom w kluczowych miejscach w mieście i najbliższej okolicy (parking przy wodospadzie Szklarki i Kamieńczyka, Zakręt Śmierci, centrum miasta i inne). W miejscach tych odpowiadali na pytania dotyczące zarówno najbliższej okolicy, jak i całego regionu.

W Legnicy wolontariusze mają wspierać organizatorów imprez odbywających się w tym mieście m.in. prowadząc akcję informacyjną przed imprezą oraz promując atrakcje turystyczne Legnicy w jej trackie.

W Wałbrzychu społeczni informatorzy rozpoczęli pracę na Zamku Książ, gdzie oprócz informowania licznie odwiedzających turystów o atrakcjach miasta pomagają im w poruszaniu się po licznych atrakcjach Zamku i okolicy.
Wolontariusze są w tym projekcie przede wszystkim ambasadorami swojej miejscowości; dzięki ich obecności znacznie ułatwiono przyjezdnym dostęp do informacji turystycznej, przez co miasto zyskuje w oczach odwiedzających opinię lepiej przygotowanego na ich przyjęcie. Aż do końca wakacji będzie ich można spotkać w momentach największego ruchu turystycznego oraz podczas imprez turystycznych.

Społeczny Informator Turystyczny to projekt Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Jego celem jest aktywizacja osób 50+ , które w aktywny sposób spędzają czas. Przewiduje się podpisanie umów wolontariackich łącznie z co najmniej 60 osobami na całym Dolnym Śląsku; będą one wyposażone w zielone torby oraz niezbędne materiały promocyjno – informacyjne. Mobilni informatorzy turystycznych przechodzą w ramach projektu odpowiednie szkolenie z wiedzy o regionie oraz obsłudze klienta.

W sprawie wszelkich informacji dotyczących Społecznych Informatorów Turystycznych należy kontaktować się z biurem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej we Wrocławiu - Jakub Feiga (feiga@dot.org.pl, 71 793 97 22, 603 250 365.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 27-07-2014 11:17
DOLNOŚLĄZAK. Dwoje Jeleniogórzan jest aktywna w Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Są to ludzie nietuzinkowi i nieprzypadkowo znaleźli się w składzie tej organizacji. Na turystyce się znają. Przypuszczam, że - między innymi - ich inwencja, przyczyniła się do tej cennej inicjatywy. Czy Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego ma jakieś pomysły dla - związanych z KARR - kandydatów na samorządowców w tegorocznej kampanii wyborczej?
~Sokół 27-07-2014 21:42
Świetna fucha dla Kota. Postawić tego próżniaka przed stacją kolejową w Szklarskiej Porębie Średniej i niech opowiada turystom o pociągach. Zarobi na miskę mleka i nie będzie musiał ciągnąć z maminej renciny, żeby opłacić rachunki za internet. Taki wielki wąsaty Kocur nawet świetnie wtopiłby się w krajobraz i... pobliski Park Dinozaurów.
~Anzelm B. 28-07-2014 7:51
Już sobie wyobrażam knowania zawodowych przewodników z pewnej organizacji turystycznej.
~do Anzelm B. 29-07-2014 1:08
Masz na myśli niejaką "Gildię"?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group