Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2811
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Społeczny informator turystyczny już także w Karpaczu

Niedziela, 27 lipca 2014, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: Org
Region: Społeczny informator turystyczny już także w Karpaczu
Fot. Archiwum KIS
Zainicjowany przez Dolnośląską Organizację Turystyczną projekt „Społeczny informator turystyczny” wystartował z powodzeniem na terenie Szklarskiej Poręby, Legnicy i Wałbrzycha. Teraz rusza w Karpaczu.

W Szklarskiej Porębie już podczas długiego majowego weekendu Społeczni Informatorzy Turystyczni pomagali turystom w kluczowych miejscach w mieście i najbliższej okolicy (parking przy wodospadzie Szklarki i Kamieńczyka, Zakręt Śmierci, centrum miasta i inne). W miejscach tych odpowiadali na pytania dotyczące zarówno najbliższej okolicy, jak i całego regionu.

W Legnicy wolontariusze mają wspierać organizatorów imprez odbywających się w tym mieście m.in. prowadząc akcję informacyjną przed imprezą oraz promując atrakcje turystyczne Legnicy w jej trackie.

W Wałbrzychu społeczni informatorzy rozpoczęli pracę na Zamku Książ, gdzie oprócz informowania licznie odwiedzających turystów o atrakcjach miasta pomagają im w poruszaniu się po licznych atrakcjach Zamku i okolicy.
Wolontariusze są w tym projekcie przede wszystkim ambasadorami swojej miejscowości; dzięki ich obecności znacznie ułatwiono przyjezdnym dostęp do informacji turystycznej, przez co miasto zyskuje w oczach odwiedzających opinię lepiej przygotowanego na ich przyjęcie. Aż do końca wakacji będzie ich można spotkać w momentach największego ruchu turystycznego oraz podczas imprez turystycznych.

Społeczny Informator Turystyczny to projekt Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Jego celem jest aktywizacja osób 50+ , które w aktywny sposób spędzają czas. Przewiduje się podpisanie umów wolontariackich łącznie z co najmniej 60 osobami na całym Dolnym Śląsku; będą one wyposażone w zielone torby oraz niezbędne materiały promocyjno – informacyjne. Mobilni informatorzy turystycznych przechodzą w ramach projektu odpowiednie szkolenie z wiedzy o regionie oraz obsłudze klienta.

W sprawie wszelkich informacji dotyczących Społecznych Informatorów Turystycznych należy kontaktować się z biurem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej we Wrocławiu - Jakub Feiga (feiga@dot.org.pl, 71 793 97 22, 603 250 365.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group