Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6953
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Społeczność SP 11 z pomocą dla Gosi

Wtorek, 23 maja 2017, 14:33
Aktualizacja: Piątek, 26 maja 2017, 15:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Społeczność SP 11 z pomocą dla Gosi
Fot. Przemek Kaczałko
Niesamowita mobilizacja kolegów, koleżanek i rodziców uczniów Szkoły Podstawowej Nr 11 pokazuje jak wielkie serca mają jeleniogórzanie, którym bliski jest los Małgosi Kocniowskiej – walczącej z chłoniakiem uczennicy klasy szóstej w SP 11.

Po cudownej akcji przeprowadzonej 13 maja br. na Placu Ratuszowym, nie ustępują w działaniach i tym razem zaprosili szkolną społeczność do Jeleniogórskiego Centrum Kultury, gdzie uczniowie koła teatralnego zaprezentowali zabawne skecze, a dochód ze spotkania oczywiście zostanie przeznaczony na pomoc dla Małgosi.

Jak poinformowały nas organizatorki aukcji – Agnieszka Wrocławska i Beata Wójtowicz, podczas aukcji udało się zebrać ponad 41 tysięcy złotych. - To wielki wyczyn. Przerosło to nasze oczekiwania, jesteśmy bardzo szczęśliwi i dziękujemy wszystkim, którzy się przyłączyli: darczyńcom i licytującym – powiedziała Agnieszka Wrocławska, mama Wiktora – kolegi Małgosi z klasy 6 f.

Poniedziałkowe spotkanie z kółkami teatralnymi zorganizowała Bożena Gromadzka, nauczycielka języka polskiego z SP 11. Na scenie sali widowiskowej wystąpiły dzieci z klasy szóstej i piątej: Kabaret Horrorek i Teatrzyk Zielona Gęś. - Dzieci to fajnie przygotowały, jest kupa śmiechu, włożyły dużo swojej pracy i efekt końcowy jest super – oceniła A. Wrocławska. Rano dzieci wystąpiły przed swoimi kolegami i koleżankami, a późnym popołudniem odbył się pokaz dla rodziców. Wejściówką było wsparcie „co łaska” do specjalnej puszki.

Małgosia Kocniowska jest drugą dziewczynką z klasy 6 f, która walczy z chłoniakiem (pierwszą była Natalka Gajda, która na prezentowanym filmie wystąpiła w spektaklu). Jak mówią ludzie dobrej woli wspierający dziewczynkę i jej mamę w potrzebie, cały czas walczą tak jak Gosia. - To jest taki układ: my walczymy tu i robimy swoje, a dziewczyny walczą w klinice i tam robią swoje – podkreśliła Agnieszka Wrocławska.

Na bieżąco z kolejnymi aukcjami oraz informacjami na temat możliwości wsparcia Małgosi, można być śledząc profil na stronie: www.facebook.com/gosiakocniowska/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group