Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5787
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Społeczni „przewodnicy” pomagają turystom

Wtorek, 6 maja 2014, 9:50
Aktualizacja: 9:53
Autor: UM Szklarska Poręba
Szklarska Poręba: Społeczni „przewodnicy” pomagają turystom
Fot. UM Szklarska Poręba
Dobrze poinformowany turysta, to zadowolony turysta. Kierując się tą zasadą na Dolnym Śląsku powstał nowatorski na skalę krajową projekt o nazwie Społeczny Informator Turystyczny. O powodzeniu projektu przesądzą ludzie, którzy zechcą się weń zaangażować. Takich osób aktywnych i zaangażowanych społecznie nie brak w Szklarskiej Porębie.

I to właśnie tu już od majowego weekendu na szlakach turystycznych można spotkać mobilnych informatorów turystycznych. Osoby z charakterystyczną żółtą apaszką i zieloną torbą udzielą dociekliwym turystom wszelkich informacji o atrakcjach naszego miasta i regionu.

Społeczny informator turystyczny, to wspólna akcja Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz Referatu Promocji Miasta Szklarska Poręba, która ma celu aktywizację osób 50+ w ciekawy i aktywny sposób. Jest to swoisty przejaw działalności wielu stowarzyszeń działających w Szklarskiej Porębie, takich jak

Uniwersytet Trzeciego Wieku czy Senior 60 Plus. Ok. 30 mieszkańców Szklarskiej Poręby, którzy zgłosili się do projektu, wyposażeni w niezbędne materiały promocyjne i odpowiednio oznakowani będą przemierzali karkonoskie i izerskie szlaki turystyczne, służąc turystom profesjonalną informacją.

Mobilni informatorzy przeszli pierwsze szkolenie z wiedzy o regionie oraz obsługi klienta. Do pracy przystąpią już podczas długiego majowego weekendu, ale będzie można ich spotkać na szlakach turystycznych do końca wakacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group