Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8868
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spokojnie: to tylko awaria

Czwartek, 26 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:48
Autor: konrad
Jelenia Góra: Spokojnie: to tylko awaria
Fot. konrad
Mieszkańcy ulicy Wincentego Pola i sąsiednich traktów oraz Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Jelfa” i Jeleniogórskie Zakłady Optyczne zostali pozbawieni w środę przez kilka godzin bieżącej wody.

Wszystko przez pęknięcie rury zaopatrującej w wodę te ulice. Do awarii doszło w nocy z wtorku na środę około północy. Woda zaczęła się wlewać do piwnic stojącej nieopodal kamienicy. Ale na ulicy nie pojawiła się ani kropla.

Powodem uszkodzenia były najprawdopodobniej ruchy gruntu. – Najwięcej tego typu usterek zdarza się właśnie podczas odwilży, gdy nierówno rozmarzająca ziemia powoduje pękanie rur – mówi prezes przedsiębiorstwa „Wodnik”, Stanisław Dziedzic.

Ekipy „Wodnika” miały kłopoty z ustaleniem miejsca awarii. Najpierw kopano na przystanku MZK przy tunelu. Później robotnicy przenieśli się na druga stronę ulicy i tam w kolejnym wykopie zlokalizowali pęknięcie.

Rurę wymieniano do godz. 16. Do tego czasu mieszkańcom wodę dowożono wodę beczkowozami.

Wahania temperatur w dzień i w nocy mogą się przyczynić do innych awarii. Spółka „Wodnik” nie wyklucza kolejnych usterek. Większa część wodociągowej sieci w Jeleniej Górze składa się ze starych rur, które przy takiej pogodzie są podatne na uszkodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group