Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6111
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Spokojnie dla policjantów, alarmowo dla pożarników

Wtorek, 25 marca 2008, 11:06
Aktualizacja: 11:07
Autor: Angela
Od przedświątecznej soboty do poniedziałkowych godzin wieczornych odnotowano tylko pięć kolizji na drogach. Nieco bardziej pracowite święta mieli natomiast jeleniogórscy strażacy.

Choć krajowe statystyki są alarmujące (w Wielkanoc zdarzyło się 400 wypadków i kolizji) w Jeleniogórskiem było wyjątkowo spokojnie. Nie odnotowano żadnych groźnych zdarzeń, a kierowcy rzadziej niż zwykle wsiadali za kierownicę po spożyciu trunków i napitków.

– Jeleniogórska policja zatrzymała tylko dwóch nietrzeźwych kierowców i odnotowała zaledwie pięć drogowych kolizji – powiedział kom. Bogumił Kotowski. To były naprawdę spokojne święta.

O ile na drogach było dość spokojnie, o tyle strażacy około czternastu razy wyjeżdżali do różnego rodzaju pożarów i zadymień. Główna przyczyna to zimowa aura, która zmusiła mieszkańców do ponownego rozpalenia w piecach.

Dały o sobie znać nieszczelne przewody kominowe. W jednym przypadku w Miłkowie straż musiała interweniować aż trzy razy. Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group