Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2494
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spokojna i krótka sesja Rady Miejskiej

Wtorek, 23 lutego 2016, 13:03
Aktualizacja: Środa, 24 lutego 2016, 8:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Spokojna i krótka sesja Rady Miejskiej
Fot. Przemek Kaczałko
Sprawy związane ze zmianami w systemie edukacji były tematem dzisiejszej (23.02) sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry, która w odróżnieniu od poprzednich upłynęła w spokojnej atmosferze i trwała niespełna godzinę. Na początku obrad prezydent wycofał projekt utworzenia Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego, chcąc poddać go dalszym konsultacjom.

Radni nie zajmowali się propozycją połączenia Międzyszkolnego Ośrodka Sportu i Młodzieżowego Domu Kultury, bowiem po negatywnej opinii Komisji Oświaty prezydent postanowił zdjąć z porządku obrad projekt utworzenia Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego od 1 września 2016 r. - Wymaga on jeszcze dalszej konsultacji – wyjaśnił krótko Marcin Zawiła.

Następnie rajcy w szybkim tempie przegłosowali uchwały regulujące zasady rekrutacji od przedszkoli po szkoły gimnazjalne. - Zaczyna się gorący okres rekrutacyjny, dotyczy on przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. W związku z tym zgodnie ze zmianami, które zostały niedawno wprowadzone w ustawie o systemie oświaty zobowiązani jesteśmy jako Gmina, podjąć uchwały dotyczące rekrutacji w tych poziomach kształcenia – wyjaśniał powody, dla których trzeba było uchwalić zmiany naczelnik Wydziału Edukacji Paweł Domagała.

Jak zaznaczył naczelnik, dotychczas szkoły prowadziły rekrutacje w oparciu o zapisy w swoich statutach, natomiast zmiany w ustawie zobowiązały gminy do regulacji w tym zakresie, więc kryteria zostały ujednolicone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group