Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4595
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Spójrzmy na teatr nasz ogromny

Piątek, 2 października 2009, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Spójrzmy na teatr nasz ogromny
Fot. Archiwum
Galeria SKENE, w holu budynku Teatru im. Norwida przy ul. Wojska Polskiego 38, zaprasza na wystawę poświęconą jednemu z najpiękniejszych gmachów Jeleniej Góry.

Wspaniałej secesyjnej budowli, wzniesionej przeszło sto lat temu według projektu Alfreda Daehmela, będącej dziś siedzibą Teatru im. C.K. Norwida, nie trzeba przedstawiać nikomu.

– Na ekspozycję składają się prace kilkunastu jeleniogórskich fotografów, którzy dzięki uprzejmości dyrekcji teatru, w dniu 19 września 2009 r. mieli sposobność fotografowania we wszystkich jego wnętrzach, od piwnic aż po strych – wyjaśnia Janusz Jaremen, współorganizator przedsięwzięcia.

Uzupełnieniem jest zbiór unikalnych archiwaliów związanych z budynkiem i jego lokalizacją, udostępnionych przez Archiwum Państwowe, Muzeum Karkonoskie oraz prywatnych kolekcjonerów. Wystawa została zorganizowana przez Stowarzyszenie Magna Silesia we współpracy z Teatrem im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Wernisaż odbędzie się 3 października 2009 (sobota) o godz. godz. 18, godzinę przed premierą spektaklu Harwooda „Jesteśmy braćmi”. Będzie to zarazem inauguracja XXXIX Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych.

Na czas wystawiania tej sztuki teatralny kuluar zamienił się w foyer Teatru Akropolis, w którym dzieje się część akcji premierowego widowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group