Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9630
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: Spod Śnieżki na ogólnoświatowy kongres

Środa, 23 września 2009, 8:02
Aktualizacja: 8:12
Autor: Ania
REGION KRAJ: Spod Śnieżki na ogólnoświatowy kongres
Fot. ....
Dwóch rotarian z Karpacza weźmie udział w rozpoczynającym się dziś Ogólnoświatowym Kongresie Rotary Club w Warszawie, który pierwszy raz odbywa się w Polsce.

Do Warszawy pojedzie Lesław Morawski, członek Rotary Club z Karpacza i jednocześnie przewodniczący komitetu ds. członkostwa oraz gubernator dystryktu 2230, Tadeusz Płuziński, mieszkający w Karpaczu. O zorganizowanie kongresu w Polsce jego członkowie zabiegali od dłuższego czasu.

– Kongres odbywa się co dwa lata, za każdym razem w innym kraju. Więc pierwszy i ostatni raz wezmę udział w nim w Polsce – mówi Lesław Morawski.
Członkowie Rotary Club w ciągu najbliższych pięciu dni będą uczestniczyli w trzech panelach dyskusyjnych. Pierwszy dotyczyć będzie wzrostu członkostwa, drugi Rotary Foundation, a trzeci organizacji wewnętrznej m. in. szkolenia oficerów.

W klubach rotariańskich przybywa obecnie pań. Należy jednak wiedzieć, że żaden z członków nie może zapisać się sam. Są oni wyłaniani zapraszani do wstąpienia do tej organizacji. Ostatecznie o ich przyjęciu decyduje zarząd.

Na terenie powiatu jeleniogórskiego działają dwa współpracujące ze sobą kluby rotariańskie: w Jeleniej Górze oraz w Karpaczu. Ważną częścią ich działalności jest wspieranie potrzebujących np. w postaci dostarczenia pomocy naukowej szkołom czy wózków inwalidzkich chorym..

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1175
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group