Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 9512
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Śpimy dłużej, ciemno prawie wszędzie

Sobota, 25 października 2008, 8:37
Aktualizacja: 9:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Śpimy dłużej, ciemno prawie wszędzie
Fot. TEJO
W nocy z soboty na niedzielę wracamy do czasu zimowego. Wskazówki zegarów cofamy o godzinę i o tyle więcej można wylegiwać się w łóżku. O 60 minut wcześniej zajdzie słońce, a ulice miasta pokryje… mrok.

Na zmianę czasów skarżą się osoby nadwrażliwe i starsze, którym trudno jest przystosować swój rytm biologiczny do takich przesunięć. Wcześniej zrobi się ciemno, ale życie w mieście – już po zmroku – nie może zamrzeć. Niestety, nie wszędzie doświetlą je wystarczająco latarnie uliczne.

Wczoraj sprawdziliśmy, jak po zapadnięciu ciemności wygląda jeleniogórskie śródmieście. System iluminacji obiektów zabytkowych działa – już po korektach – na całego. Niestety, niektóre domy aż proszą się o doświetlenie, a toną w ciemnościach. Tak jest chociażby z Galerią Karkonoską, którą doświetlają jedynie dwa skromne reflektory. Tak zwanego domu aktora przy ul. Konopnickiej nie doświetla nic. Nie działają także latarnie „trzymane” przez figurki chłopca i dziewczynki.

O ile na placu Ratuszowym jasno jest pod arkadami, o tyle na fasadach kamienic lampy nie świecą. W większości są to bowiem atrapy, do których w latach przebudowy Rynku nie doprowadzono kabli.
Na ulicy Jasnej… jest zupełnie ciemno. Na odcinku od placu Ratuszowego do przejścia schodami w Podwale nie działa ani jedna latarnia uliczna. W mroku tonie ul Forteczna.

Lepiej jest na Bankowej. Tu bardzo dużo światła daje mocno iluminowana reklama na gmachu Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Ale już na Wolności aż się prosi o dodatkowe oświetlenie: w niektórych zaułkach panują egipskie ciemności. Jak jest w innych częściach miasta? Najlepiej na ten temat wypowiedzą się ich mieszkańcy sugerując włodarzom, które z nich trzeba doświetlić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
280
Tak
61%
Nie
39%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group