Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10221
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śpiewali i recytowali – w JCK–u

Sobota, 12 marca 2016, 8:37
Aktualizacja: 8:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Śpiewali i recytowali – w JCK–u
Fot. Użyczone
W czwartek (10.03) w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje miejskie 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Spośród 18 uczestników jury wyłoniło 5 osób, które usłyszymy w kolejnym etapie.

Jury w składzie: Maria Szubart – animator kultury, Piotr Michalak – muzyk oraz Łukasz Duda – reżyser, oceniło uczestników, z czego trzy osoby pokazały swoje zdolności w Turnieju Poezji Śpiewanej, trzy w Turnieju „Wywiedzione przez słowa”, a pozostałe w Turnieju Recytatorskim.

W pierwszej kategorii przyznano dwa wyróżnienia, dla Wiktorii Pogorzelskiej oraz Dobromiły Młynarskiej, a nagrodę i tym samym awans do eliminacji rejonowych przyznano Natalii Rozum.

W drugiej z kategorii nie wyróżniono żadnego z uczestników, a wśród recytatorów wyróżniono Natalię Zdziechowicz i Martę Kostoń. Nagrody trafiły do Matesza Smejtały (III miejsce), Dominiki Daniszewskiej (II miejsce) oraz Aleksandry Nizwald (I miejsce).

Osoby nagrodzone oraz Marta Kostoń decyzją jury wystąpią w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 8 kwietnia br., również w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group