Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8219
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Śpiewać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej

Czwartek, 15 maja 2008, 14:37
Aktualizacja: Piątek, 16 maja 2008, 7:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Śpiewać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej
Fot. TEJO
Dali temu wyraz uczniowie, którzy w czwartek zmierzyli się w IV Konkursie Piosenki Międzynarodowej Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Zaśpiewali głównie po angielsku, a poziom wykonawców był bardzo zróżnicowany.

Teatr Zdrojowy w Cieplicach od samego rana rozbrzmiewał przebojami ćwiczonymi przez gimnazjalistów i licealistów. Znane z list przebojów „power playe” tym razem trafiły do repertuaru tych, którzy uczą się języków obcych, a poprzez śpiew, chcieliby tę umiejętność udoskonalić. - Zaprezentowało się 29 wykonawców - poiformowała Agnieszka Stępień, organizatorka przedsięwzięcia.

Niemal wszystkie prezentowane piosenki były anglojęzyczne. Rodzynkiem okazało się włoskie wykonanie „Piu bella cosa” Erosa Ramazzotiego. Był też utworów z niemieckiej strefy językowej. Najbardziej oryginalna okazała się Anita Szyszka z drugiej klasy I LO w Jeleniej Górze, która zaśpiewała po… japońsku.

– Bardzo lubię ten język i uczę się go. Często ćwiczę karaoke, które właśnie na japońskim się opiera – mówi Anita. W jej wykonaniu zebrani wysłuchali piosenki „Lonely in Georgeons”, którą w oryginale, z fragmentami po japońsku śpiewa Tommy February.

Oklaski należą się wszystkim za entuzjazm, ale nie za jakość niektórych wykonań. Wprawdzie konkurs to tylko zabawa, ale trudno zrozumieć, dlaczego dopuszczono wykonawców pozbawionych słuchu muzycznego. Choć przyznać trzeba, że były też perfekcyjne interpretacje, choćby ta Darii Jabłońskiej, okraszona dodatkowo dziewczętami, które pokazały mały spektakl pantomimy.

Szkoda, że język angielski zdominował konkurs, ale trudno się temu dziwić biorąc pod uwagę amerykanizację życia w każdej niemal dziedzinie, a zwłaszcza w muzyce rozrywkowej. Ambitniejsze wyzwania są, niestety, poza zasięgiem przyzwyczajonych do muzycznej papki większości młodych wykonawców. Nie umniejsza to oczywiście wartości niektórych prezentacji, co docenili jurorzy przyznając poszczególne nagrody w konkursie.

Na osłodę uczniowie przygotowali różne bardzo smaczne ciasta. Organizatorami konkursu były Zespół Szkół Społecznych oraz English School w Jeleniej Górze.
SZKOŁY GIMNAZJALNE

Wyniki konkursu
I. KATARZYNA MIELNICZYN GIMNAZJUM NR 1
II. DARIA JABŁOŃSKA GIMNAZJUM W LEŚNEJ
III. JUSTYNA WASZNIEWSKA ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŁECZNYCH W JELENIEJ GÓRZE

WYRÓŻNIENIA:
ALEKSANDRA KUNCEWICZ GIMNAZJUM NR 1
SYLWIA WOJTANOWICZ GIMNAZJUM NR 4

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
I. ANNA WARASZKO LICEUM PLASTYCZNE PRZY ZESPOLE SZKÓŁ RZEMIOSŁ ARTYSTYCZNYCH
II. MARTA MICHALSKA II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
III. MAŁGORZATA FILICZKOWSKA ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1
DOMINIKA WASZNIEWSKA ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1

WYRÓŻNIENIA:
MAŁGORZATA CIEŚLAK ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1

WYIMAGINOWANI Z ROZENTUZJAZMOWANEGO BUSZU 2 ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH

MARCEL MITRASZEWSKI KAMIL DĄBROWSKI - II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

NAGRODA PUBLICZNOŚCI
ZESPÓŁ DEFEKT ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group