Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8417
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Spieszą z pomocą zwierzętom

Wtorek, 27 czerwca 2017, 8:08
Autor: AK
Janowice Wielkie: Spieszą z pomocą zwierzętom
Fot. Użyczone
Całe pudło karmy zebrała Fundacja Przystanek Dobrych Myśli, która w minioną sobotę (24.06) podczas Janowianek – święta Gminy Janowice Wielkie – prowadziła zbiórkę na rzecz zwierząt będących pod opieką jeleniogórskiego oddziału Fundacji Modno Cane.

Zbiórka była jedną z wielu inicjatyw podejmowanych w ramach projektu „Nasi bracia mniejsi”. Jej uczestnikami są młodsze dzieci z dwóch miejscowości: Janowic Wielkich i Trzcińska. Od stycznia maluchy brały udział w szeregu wydarzeń, których wspólnym mianownikiem były zwierzęta.

Uczestnicy zimą przygotowywali karmniki dla zwierząt, kule z ziarnami dla ptaków, wiosną robili domki dla zapylaczy, karmili ptactwo wodne. Dzieci odwiedziły też gabinet weterynaryjny, w którym weterynarz Marek Saluszewski opowiedział im o swojej pracy. Wzięły także udział w szkoleniu szczeniaków, odwiedziły hotelik dla zwierząt i ośrodek rehabilitacji dla czworonogów.

Wszystkie działania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i Fundacja już myśli o kolejnych inicjatywach. Projekt wsparty został przez Fundację BGK w ramach programu „Na dobry początek”

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group