Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3278
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spektakl w Zamku Książ

Czwartek, 23 września 2021, 6:04
Autor: Mateusz Mykytyszyn/Zamek Książ
Wałbrzych: Spektakl w Zamku Książ
Fot. Archiwum Zamku Książ
W najbliższą niedzielę (26.09) w Zamku Książ w Wałbrzychu krakowski Teatr Komedia zaprezentuje sztukę pt. „Korpo i tradycja”. Wstęp jest bezpłatny.

Młode małżeństwo z małego miasteczka. Ona (Violetta) – zdecydowana, przedsiębiorcza, wykształcona za granicą. On (Mietek) – mąż Violetty, leśnik, kochający przyrodę i zdrowy tryb życia, maratończyk. Na jej wyraźne życzenie przenoszą się do stolicy. Ona podejmuje pracę w korporacji, on zatrudnia się jako kurier. Jej odpowiada życie w Warszawie, kariera i perspektywa awansu, a on chciałby wrócić do miasteczka, gdzie jak mówi jego ojciec Józef do Stefana – ojca Violetty: „Viola by ci firmę prowadziła, a Mietek swoje drzewa w lesie by pielęgnował”. Mietek chciałby mieć dzieci, Violetta „jeszcze nie teraz”. Ojciec Mietka, z zawodu kolejarz, z pasji aktor amator, inscenizator uroczystości okolicznościowych i Stefan, lokalny biznesmen i sponsor Teatru Kolejarza, przyjaciele na dobre i złe, z grupą lokalnych zapaleńców przygotowują przedstawienie o Legionach Polskich i Marszałku Józefie Piłsudskim. Pomimo przeróżnych perturbacji przedstawienie dochodzi do skutku, a Violetta…zmienia zdanie…

Autor: Jan Jakub Należyty
Reżyseria: Jarosław Witaszczyk
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska -Należyty
Obsada:
Aneta Gierat, Jakub Reizer, Maciej Luśnia, Marek Wolny, Jan Korwin-Kochanowski

Obowiązują zapisy: info@ksiaz.walbrzych.pl. Spektakl rozpocznie się o godz. 19:00 w Sali Balowej. W trakcie przedstawienia śpiewane będą fragmenty pieśni Legionów Polskich z mile widzianym udziałem publiczności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group