Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6065
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spektakl „Pokój” już w sobotę

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Czwartek, 23 stycznia 2014, 11:05
Aktualizacja: 12:46
Autor: Organizatorzy
Fot. Organizatorzy
Miejski Dom Kultury „Muflon” zaprasza na przedstawienie w wykonaniu Teatru Osób Uzależnionych Karawana. W sobotę (25 stycznia) o godz. 18.00 wystawiona zostanie sztuka „Pokój”. Spektakl aktorzy poświęcili pamięci Marka Cwena – jednego z członków zespołu. Wstęp jest wolny.

„Pokój” jest pierwszą sztuką teatralną napisaną przez Harolda Pintera, angielskiego dramaturga, laureata literackiej Nagrody Nobla, zaliczanego do czołowych przedstawicieli teatru absurdu.

W kręgach literackich nazwisko Pintera jest synonimem wrażliwości teatralnej, która zakłada współistnienie zaskakującego pomysłu scenicznego, wirtuozerii językowej oraz humoru. Bohaterowie jego pokazani są w najzwyklejszych sytuacjach, ale oglądając sztuki nie sposób nie myśleć o kwestiach egzystencjalnych i filozoficznych. Sam autor o sztuce „Pokój” mówi tak: „Z zewnątrz napiera na nich świat, a to jest przerażające [...] Wszyscy jesteśmy w pokoju, a na zewnątrz jest świat, który ma wszelkie cechy nam znane, a jednak jest zupełnie niewytłumaczalny i przerażający, dziwny i niepokojący.”

Reżyseria i adaptacja: Tadeusz Rybicki, światło: Marcin Sweklej, występują: Beata Chłopeniuk, Darek Jezierski, Piotr Marszałek, Paweł Jeleński, Janusz Belczyk, Lesław Zamaro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group