Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6090
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spędźmy weekend z Teatrem Norwida

Czwartek, 19 kwietnia 2012, 7:52
Aktualizacja: 8:48
Autor: red
Jelenia Góra: Spędźmy weekend z Teatrem Norwida
Fot. Teatr Norwida
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zaprasza dzisiaj o 19.00 na spektakl "Dobrze" w reżyserii Tomasza Mana, "Sługę dwóch panów" można obejrzeć jutro i w sobotę (20 i 21 kwietnia) o 19.00, a także 27 i 28 kwietnia o tej samej godzinie. Natomiast w niedzielę (22 kwietnia) o 19.00 w Pałacu Paulinum przy ul. Nowowiejskiej 62 w Jeleniej Górze – Kolacja na cztery ręce” Paula Barza. Na wszystkie spektakle mamy dla naszych Czytelników po jedenej wejściówce. Jest ona do odbioru w kasie Teatru na hasło „jelonka.com”, na godzinę przed spektaklem czyli od 18.00.

“Dobrze”. Co to takiego? Po lekturze tekstu tej sztuki chciałoby się powiedzieć „jest dobrze”! Trzeba tylko myśleć pozytywnie - wtedy otwiera się wyobraźnia i świat jest piękny, mimo kłopotów i problemów. „Dobrze” to pochwała życia we wszystkich jego odcieniach. To sztuka o akceptowaniu siebie ze wszystkimi niedoskonałościami i wadami. Emanująca niezwykłym ciepłem i optymizmem opowieść o prostych sprawach zwyczajnych ludzi i o tym, że w każdym wieku można mieć marzenia i spełniać je.

„Sługa dwóch panów” Petera Turriniego w reż. Henryka Adamka to komedia dell'arte. W tym spektaklu nic nie jest takie, jak się na początku wydaje .W swojej swobodnej adaptacji komedii dell arte Carla Goldoniego pod tym samym tytułem, Peter Turrini przenosi akcję w lata dwudzieste XX wieku. Bohaterowie to przedsiębiorcy, zajmujący się jakimiś podejrzanymi interesami. Wśród nich pojawia się, wracający z wojny Żołnierz, któremu swój kostium oddaje Stary Arlekin ....

„Kolacja na cztery ręce” Paula Barza opowiada nie tylko o spotkaniu dwóch wielkich kompozytorów: Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Haendla. Jest to spotkanie różnych osobowości i konfrontacja krańcowo różnych poglądów na życie, muzykę i sztukę. Całości dopełnia muzyka i orygianlna pałacowa scenografia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group