Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7401
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Specjalne igrzyska

Czwartek, 27 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Muzyczne Radio 105, 8 FM
27 kwietnia (czwartek) na obiektach sportowych przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze, odbędzie się IV Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

W turnieju weźmie udział 21 zespołów z terenu całego Dolnego Śląska. Zawody zostały podzielone na dwie części: piłka nożna halowa, w której wystąpią w osobnych grupach zespoły 5 osobowe żeńskie i męskie) oraz piłka nożna drużyn 7-osobowych; gry na boiskach trawiastych

Jest to impreza cykliczna, organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej pod auspicjami UEFA i Fundacji Johana Cruyffa. W Europie i Azji około 30 tysięcy zawodników Olimpiad Specjalnych jest związanych z piłka nożną.

UEFA wspiera możliwość gry w piłkę nożną osób z upośledzeniem umysłowym poprzez włączenie do uczestnictwa w ruchu Olimpiad Specjalnych zawodników na wszystkich poziomach umiejętności i możliwości, organizowanie zawodów na poziomie lokalnym, narodowym i międzynarodowym.

Do obserwacji turnieju zostaną zaproszone gimnazja i szkoły średnie z Jeleniej Góry. Jest to próba przybliżenia jeleniogórskiej młodzieży problemów osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz ukazanie możliwości samorealizacji w wolontariacie i sekcjach partnerskich OS.

Imprezą towarzyszącą będzie mecz pokazowy. Zmierzą się: reprezentacja dziennikarzy Polskich – Przyjaciele Olimpiad Specjalnych.
Goście: Roman Kosecki, Tomasz Zubilewicz, , Franciszek Smuda,
Ryszard Tarasiewicz, Marek Kusto, Paweł Primel

Program:
09.00 - 10.00 mecze obserwowane
10.00 - 10.30 Ceremonia Otwarcia
10.30 - 16.50 mecze w grupach sprawnościowych
17.00 - 18.00 mecz pokazowy Reprezentacja Dziennikarzy Polskich- Przyjaciele Olimpiad Specjalnych
18.00 Ceremonia Zamknięcia wraz z Ceremonią Dekoracji

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group