Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6715
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Spacerowe koncerty w Parku Zdrojowym

Środa, 11 sierpnia 2010, 8:01
Aktualizacja: 8:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Spacerowe koncerty w Parku Zdrojowym
Ławeczki przed muszlą koncertową.
Fot. TEJO
Po rewitalizacji największego parku w Cieplicach przed popularną muszlą koncertową nie będzie… ławek. Odwiedzający to miejsce posłuchają muzyki spacerując.

Plany rewaloryzacji Parku Zdrojowego nie przewidują umieszczenia przed muszlą „widowni”, czyli kilku rzędów ławek – jak to ma miejsce do chwili obecnej. Ławeczki będą – owszem – ale tylko w wyznaczonych miejscach jako element małej architektury ogrodowej.

Wszystko więc wskazuje na to, że koncerty promenadowe, które – jeśli w ogóle będą odbywały się w muszli – przeznaczone zostaną jedynie dla spacerowiczów lub tych, którzy zechcą posłuchać muzyki na stojąco. Wzorem XIX-wiecznych kurortów, gdzie rzeczywiście orkiestra przygrywała walce Straussa, a kuracjusze w ich rytm spacerowali.

– Byłam w jednym z polskich uzdrowisk, gdzie także jest muszla koncertowa, ale rozbudowana, która umożliwia nawet wystawienie małych form teatralnych – usłyszeliśmy od pewnej mieszkanki miasta. Cieplicom do tego będzie daleko. Odbudowa muszli koncertowej w Parku Norweskim jest w odległych planach. Wszystko więc wskazuje na to, że melomani w uzdrowisku będą musieli przyzwyczaić się do nowej formy odbioru muzyki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group