Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6057
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spacer po mieście z Czarkiem i Michałem

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 12 maja 2017, 13:47
Aktualizacja: Sobota, 13 maja 2017, 7:34
Autor: Cezary Bezlapowicz, Michał Mazurkiewicz
Fot. Cezary Bezlapowicz, Michał Mazurkiewicz
Dlaczego warto przyjechać na urlop czy dni wolne do Jeleniej Góry? Co tu można zobaczyć? O tym mówią dwaj młodzi jeleniogórzanie, którzy w swoim fotoreportażu zabierają turystów na spacer po mieście. To Cezary Bezlapowicz i Michał Mazurkiewicz – uczniowie Szkoły Rzemiosł Artystycznych.

Jelenia Góra jest ponad 900 letnim miastem położonym w kotlinie z pięknym widokiem na szczyty górskie i doliny. Wielbiciele zabytków odnajdą tu liczne zabytkowe kościoły, kaplice, kamienice, wieże, pałace, poniemieckie parki , a nawet bardzo dobrze zachowane średniowieczne budowle takie, jak zamki czy fortyfikacje.

Wszystkie te miejsca można zwiedzać chodząc po Jeleniej Górze wzdłuż ulicy 1Maja w centrum, Placu Piastowskiego w Cieplicach i głównych ulicach w Sobieszowie i Jagniątkowie.

Osoby aktywne powinny wybrać się na spacer na Wzgórze Krzywoustego z piękną panoramą na całe miasto czy Perłę Zachodu. Jest też park Zdrojowy z wejściem z Placu Piastowskiego czy znajdujący się po drugiej stronie ulicy Park Norweski. Pomiędzy parkami są Termy Cieplickie, gdzie w spokoju można odpocząć po przyjemnym dniu wędrówki.

Przy miejskich deptakach są ogródki i restauracje, gdzie można odpocząć i coś zjeść. - A potem proponujemy dalszy spacer śladami zabytków. Warto też odwiedzić Biuro Wystaw Artystycznych, Muzeum Karkonoskie czy Muzeum Przyrodnicze, gdzie zawsze znajdzie się jakaś interesująca wystawa. No i są dwa teatry, filharmonia – mówią Czarek i Michał.

W ciągu roku w Jeleniej odbywa się wiele imprez, które przyciągają też ludzi z kraju i sąsiednich państw. Do najpopularniejszych należą: Festiwal Teatrów Ulicznych, Jarmark Staroci, Festiwal Muzyk Organowej "Silesia Sonans" czy Festiwal Pestka i Liga Rocka. We wrześniu odbywa się święta miasta obfitujące zawsze w wiele atrakcyjnych imprez.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 12-05-2017 14:04
A gdzie wy macie knajpy za komuny było gdzie iść teraz jak s...ie weżmie to tylko pory zostaną
~do 14:04 12-05-2017 17:33
przestań komuchu p.. jak to było pięknie za komuny ,bo był s..k.. i mogiła większy niż dzisiaj.Skoro już o knajpach bredzisz to przez długie lata nigdzie w Jeleniej nie można było kupić piwa,poza mordownią w Grabarowie a jak tam zabrakło to co bardziej pomysłowi wsiadali w pociąg do Wrocławia i specjalnie jechali w obie strony żeby się w Warsie piwka napić.Poza tym nie sprzedawali alkoholu,jeśli tkoś nie zamówił obowiązkowo lornety i meduzy.Komune to ty pewnie pamiętasz, ale tylko z opowieści dziadka ubeka.
~sajmon 12-05-2017 20:31
Pięknie jelonka zawinęła pod dywan wypowiedź Zawiły :) ma chłop w..ebane :)
~monika 12-05-2017 23:38
Jelenia jest pięknym miastem. Okolica przecudna. Jest tylko jeden problem. Brud. Tak brudnego miasta dawno nie widziałam. Chodziłam ostatnio po rynku.... Brudne witryny sklepów, pozamykane knajpy nie wspominając o bruku, zapachu wiadomo czego... Nie mówię o biedzie i np o obskurnych fasadach przepięknych kamienic, bo na to wpływu nie mamy, ale posprzątać można. choćby koło siebie. To przykre, że taka perełka jak JG wygląda tak przytłaczająco.
~analityk 13-05-2017 14:42
Jelenia Góra jest ładnym miastem, to fakt. Atrakcyjnie położonym, mogącym ewentualnie być bazą wypadową w Karkonosze, z ładnymi widokami na te góry. Gdyby zostały odremontowane dwie wieże widokowe - w Maciejowej i na Sołtysiej (ta pierwsza w remoncie), i zrewitalizowane dawne założenia parkowe wokół nich, też byłyby atrakcjami turystycznymi, godnymi uwagi. Mamy zatem trochę urokliwych zakątków w mieście, łącznie z opisanymi w artykule. Gdyby tak jeszcze miasto było zarządzane przez ludzi roztropnych, racjonalnie myślących, zdających sobie sprawę z realiów życia mieszkańców, i z jakąś ciekawą wizją rozwoju, to byłoby już naprawdę dobrze, i może więcej ludzi - głównie młodych, wiązałoby z miastem swoją przyszłość.
~Tosia 11 14-05-2017 8:08
Bo nasz Pan Prezydent nie jest gospodarzem z prawdziwego zdarzenia, ale politykiem pełną gębą. Nawet w godzinach pracy manifestuje z KODem
~ 14-05-2017 11:35
Do 17:33 jak Ja piłem piwo w Grabarowie to Twój ojciec nie wiedział co zrobić z fiutem zaryzykował i wyszedłeś Ty a co do knajp wszędzie były czynne i mogłeś ,zjeść,napić,zabawić się i w łeb dostać a teraz pustki a wieczorem możesz dostać w łeb od ćpunów bo jest za mało policji żeby zrobić porządek z bandą wyrostków

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group