Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9286
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spacer po mieście z Czarkiem i Michałem

Piątek, 12 maja 2017, 13:47
Aktualizacja: Sobota, 13 maja 2017, 7:34
Autor: Cezary Bezlapowicz, Michał Mazurkiewicz
Jelenia Góra: Spacer po mieście z Czarkiem i Michałem
Fot. Cezary Bezlapowicz, Michał Mazurkiewicz
Dlaczego warto przyjechać na urlop czy dni wolne do Jeleniej Góry? Co tu można zobaczyć? O tym mówią dwaj młodzi jeleniogórzanie, którzy w swoim fotoreportażu zabierają turystów na spacer po mieście. To Cezary Bezlapowicz i Michał Mazurkiewicz – uczniowie Szkoły Rzemiosł Artystycznych.

Jelenia Góra jest ponad 900 letnim miastem położonym w kotlinie z pięknym widokiem na szczyty górskie i doliny. Wielbiciele zabytków odnajdą tu liczne zabytkowe kościoły, kaplice, kamienice, wieże, pałace, poniemieckie parki , a nawet bardzo dobrze zachowane średniowieczne budowle takie, jak zamki czy fortyfikacje.

Wszystkie te miejsca można zwiedzać chodząc po Jeleniej Górze wzdłuż ulicy 1Maja w centrum, Placu Piastowskiego w Cieplicach i głównych ulicach w Sobieszowie i Jagniątkowie.

Osoby aktywne powinny wybrać się na spacer na Wzgórze Krzywoustego z piękną panoramą na całe miasto czy Perłę Zachodu. Jest też park Zdrojowy z wejściem z Placu Piastowskiego czy znajdujący się po drugiej stronie ulicy Park Norweski. Pomiędzy parkami są Termy Cieplickie, gdzie w spokoju można odpocząć po przyjemnym dniu wędrówki.

Przy miejskich deptakach są ogródki i restauracje, gdzie można odpocząć i coś zjeść. - A potem proponujemy dalszy spacer śladami zabytków. Warto też odwiedzić Biuro Wystaw Artystycznych, Muzeum Karkonoskie czy Muzeum Przyrodnicze, gdzie zawsze znajdzie się jakaś interesująca wystawa. No i są dwa teatry, filharmonia – mówią Czarek i Michał.

W ciągu roku w Jeleniej odbywa się wiele imprez, które przyciągają też ludzi z kraju i sąsiednich państw. Do najpopularniejszych należą: Festiwal Teatrów Ulicznych, Jarmark Staroci, Festiwal Muzyk Organowej "Silesia Sonans" czy Festiwal Pestka i Liga Rocka. We wrześniu odbywa się święta miasta obfitujące zawsze w wiele atrakcyjnych imprez.

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
871
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group