Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 6197
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Sosnówka – magiczne miejsce z tradycją

Czwartek, 19 listopada 2009, 8:12
Aktualizacja: Piątek, 20 listopada 2009, 8:02
Autor: Angela
REGION: Sosnówka – magiczne miejsce z tradycją
Fot. Organizator
Ponad trzysta osób odwiedziło wystawę, która odbyła się w miniony weekend w Sosnówce. Zgromadzono ponad 120 fotografii, na których pokazane były stare przedwojenne miejsca i budynki a obok nich zawisły zdjęcia miejsc uchwyconych w kadrze współcześnie.

Pomysłodawcą ekspozycji pod hasłem „Sosnówka dawniej i dziś” było Stowarzyszenie Miłośników Sosnówki. Wystawa była o tyle wyjątkowa, że poza współczesnymi zdjęciami organizatorom udało się pozyskać od mieszkańców unikatowe fotografie, dotąd nieznane i widziane przez niewielu.

Swoistą perełką wśród eksponatów była też Gazetka Wsi z 1916 roku ręcznie pisana przez ówczesnych mieszkańców Seidorfu. Dodatkową atrakcją była możliwość zajrzenia do kronik. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się najstarsze Kroniki Szkoły Podstawowej w Sosnówce i Kronika Strażacka.

Podczas otwarcia wystawy ogłoszono też wyniki konkursu fotograficznego „Nasza Sosnówka „. W konkursie wzięło udział 16 osób. W sumie wpłynęło 71 zdjęć. Wyniki konkursu przedstawił przewodniczący komisji konkursowej Grzegorz Truchanowicz. Mistrzynią kadru okazała się Natalia Musielska. II miejsce przypadło Alicji Lorenc, III miejsce Kamili Dziewulak. Wyróżnienia otrzymali Piotr Glinkowski, Władysław Musialski i Artur Ziętek.
Głosować w konkursie mogli też odwiedzający wystawę, którzy wybrali zdjęcie publiczności. Nagrodę otrzymało zdjęcie przedstawiające dwa bociany, fotografia wykonana przez Piotra Glinkowskiego.

– Stowarzyszenie Miłośników Sosnówki bardzo dziękuje mieszkańcom za obecność i słowa podziękowań. Świadczy to o potrzebie organizowania podobnych imprez – mówi Anna Zębik, prezes Stowarzyszenia Miłośników Sosnówki i główna organizatorka wystawy.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu wystawy. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów: Anny Latto, wójta gminy Podgórzyn za nagrody rzeczowe, Bogumiła Nierychlewskiego za tablice wystawowe i Marka Zębika za nagrody pieniężne dla zwycięzców konkursu fotograficznego. Szczególne podziękowania należą się także dla Władysława Musialskiego, który jest skarbnicą wiedzy o Sosnówce.

Wśród zaproszonych gości na wystawie pojawili się przewodniczący rady powiatu Zbigniew Jakiel , szef Komisji Turystyki, Współpracy Zagranicznej i Promocji Grzegorz Truchanowicz, radna powiatowa Janina Kowal, wójt gminy Podgórzyn Anna Latto oraz przewodniczący rady gminy Podgórzyn Leonard Jaskółowski. Szczególnym gościem była Maria Nienartowicz autorka bajkowego przewodnika dla dzieci pt. „Sosnówka”, która w czasie trwania wystawy podpisywała swoje książeczki dla dzieci.

Na zakończenie części oficjalnej wzniesiono toast za pomyślność mieszkańców i dalszy rozwój Sosnówki. Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną wystawę pod hasłem „Wydarzenia i ludzie w Sosnówce na przestrzeni lat”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
315
Tak, często
12%
Czasami
46%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
4%
Nie, bo mam samochód
30%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, pośmiecili i pojechali
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group