Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6592
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Solidarność” przeciw podwyżkom biletów MZK

Wtorek, 27 listopada 2012, 9:32
Aktualizacja: 9:35
Autor: NSZZ "S"
Jelenia Góra: „Solidarność” przeciw podwyżkom biletów MZK
Fot. Jelonka.com
– W odpowiedzi na pismo z dnia 29 października 2012 roku Zarząd Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność, po rozpatrzeniu przedstawionych argumentów i załącznika, wyraża negatywną opinię co do wprowadzenia nowego „Cennika przewozu osób i bagażu pojazdami MZK w Jeleniej Górze – taką odpowiedź otrzymał od związkowców wiceprezydent Jeleniej Góry Hubert Papaj.

W uzasadnieniu czytamy:
Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości w coraz większym stopniu odczuwają dotykające ich problemy wiążące się z pogarszającą się sytuacją gospodarczą w naszym mieście i kryzysem ogarniającym ich przedsiębiorstwa i budżety domowe.

Jelenia Góra od dłuższego czasu staje się miastem, w którym funkcjonuje coraz więcej przedsiębiorstw, oferujących pracę za wynagrodzenia mieszczące się w tych niższych przedziałach kwotowych.

Lider w zakresie wynagrodzeń, Jelfa S.A., w ostatnim okresie prowadził i prowadzi działania związane z ograniczaniem zatrudnienia, co wpływa również na ilość osób posiadających stosunkowo przyzwoite wynagrodzenia.

Tak jak w innych miejscowościach Polski, tak i u nas bardzo dużo osób – szczególnie młodych zatrudnianych jest na tak zwane umowy śmieciowe, w efekcie czego otrzymują wynagrodzenie niższe aniżeli minimalne wynagrodzenie obowiązujące przy umowach o pracę.

W minionych miesiącach wszyscy odnotowaliśmy bardzo duży wzrost cen podstawowych produktów i usług, a co się z tym wiąże większość obywateli naszego miasta i okolicznych miejscowości odczuła bardzo wyraźne pogorszenie się możliwości płatniczych swoich budżetów domowych, tym bardziej przy braku jakichkolwiek zmian w zakresie wzrostu poziomu wynagrodzeń.

Zakładany wzrost cen biletów MZK może paradoksalnie przynieść odwrotny skutek i spowodować zmniejszenie liczby pasażerów lub zwiększenie liczby osób, które z faktycznych przyczyn ekonomicznych zmuszone będą do łamania prawa poprzez korzystanie z komunikacji MZK bez posiadania biletu upoważniającego do przejazdu. W związku tym możliwy jest spadek dochodów przedsiębiorstwa i pogorszenie jego sytuacji ekonomicznej.

Biorąc wyżej opisaną sytuację pod uwagę apelujemy o ponowne rozważenie zaplanowanych działań i wycofanie się z pomysłu wprowadzania wyższych cen biletów na przejazdy MZK w Jeleniej Górze.
W podpisie: Przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność
Franciszek Kopeć

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group