Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13627
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Solidarność” przeciw podwyżkom biletów MZK

Wtorek, 27 listopada 2012, 9:32
Aktualizacja: 9:35
Autor: NSZZ "S"
Jelenia Góra: „Solidarność” przeciw podwyżkom biletów MZK
Fot. Jelonka.com
– W odpowiedzi na pismo z dnia 29 października 2012 roku Zarząd Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność, po rozpatrzeniu przedstawionych argumentów i załącznika, wyraża negatywną opinię co do wprowadzenia nowego „Cennika przewozu osób i bagażu pojazdami MZK w Jeleniej Górze – taką odpowiedź otrzymał od związkowców wiceprezydent Jeleniej Góry Hubert Papaj.

W uzasadnieniu czytamy:
Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości w coraz większym stopniu odczuwają dotykające ich problemy wiążące się z pogarszającą się sytuacją gospodarczą w naszym mieście i kryzysem ogarniającym ich przedsiębiorstwa i budżety domowe.

Jelenia Góra od dłuższego czasu staje się miastem, w którym funkcjonuje coraz więcej przedsiębiorstw, oferujących pracę za wynagrodzenia mieszczące się w tych niższych przedziałach kwotowych.

Lider w zakresie wynagrodzeń, Jelfa S.A., w ostatnim okresie prowadził i prowadzi działania związane z ograniczaniem zatrudnienia, co wpływa również na ilość osób posiadających stosunkowo przyzwoite wynagrodzenia.

Tak jak w innych miejscowościach Polski, tak i u nas bardzo dużo osób – szczególnie młodych zatrudnianych jest na tak zwane umowy śmieciowe, w efekcie czego otrzymują wynagrodzenie niższe aniżeli minimalne wynagrodzenie obowiązujące przy umowach o pracę.

W minionych miesiącach wszyscy odnotowaliśmy bardzo duży wzrost cen podstawowych produktów i usług, a co się z tym wiąże większość obywateli naszego miasta i okolicznych miejscowości odczuła bardzo wyraźne pogorszenie się możliwości płatniczych swoich budżetów domowych, tym bardziej przy braku jakichkolwiek zmian w zakresie wzrostu poziomu wynagrodzeń.

Zakładany wzrost cen biletów MZK może paradoksalnie przynieść odwrotny skutek i spowodować zmniejszenie liczby pasażerów lub zwiększenie liczby osób, które z faktycznych przyczyn ekonomicznych zmuszone będą do łamania prawa poprzez korzystanie z komunikacji MZK bez posiadania biletu upoważniającego do przejazdu. W związku tym możliwy jest spadek dochodów przedsiębiorstwa i pogorszenie jego sytuacji ekonomicznej.

Biorąc wyżej opisaną sytuację pod uwagę apelujemy o ponowne rozważenie zaplanowanych działań i wycofanie się z pomysłu wprowadzania wyższych cen biletów na przejazdy MZK w Jeleniej Górze.
W podpisie: Przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność
Franciszek Kopeć

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
518
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group