Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2553
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Solarisem w listopadzie. Autobusy pachnące nowością

Środa, 26 października 2011, 8:01
Aktualizacja: Sobota, 29 października 2011, 10:49
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Solarisem w listopadzie. Autobusy pachnące nowością
Fot. Jelonka.com
W nadchodzącym tygodniu fabrycznie nowe pojazdy uzupełnią tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji. Po ulicach miasta do końca przyszłego miesiąca kursować będzie pięć solarisów.

Pierwsze, nowe autobusy marki Solaris do MZK przyjadą na początku nadchodzącego tygodnia a ich prezentacja planowana jest na drugiego listopada. Dotychczas Miejski Zakład Komunikacyjny uzupełniał tabor pojazdami używanymi ze względu na korzystniejszą cenę. Teraz, dzięki programowi unijnemu, mógł sobie pozwolić na zakup fabrycznych nowości.

Tabor miejskiego przewoźnika jest w kiepskim stanie. Z około 90 autobusów wiele nadaje się jedynie do wymiany. Mimo to jeżdżą po ulicach Jeleniej Góry i często psują się. Nic zatem dziwnego, że pogotowie techniczne ma ręce pełne roboty, a dzień bez awarii zdarza się bardzo rzadko. Nowości trochę tę sytuację poprawią, choć na pewno skala potrzeb jest dużo większa.

Nowe solarisy mają 10,5 m długości, są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i spełniają europejskie standardy bezpieczeństwa, jakości i ekologii. Mogą przewozić do 67 pasażerów, mają co najmniej 18 miejsc siedzących. Zamontowano w nich silniki o mocy 180 KW, automatyczną skrzynię biegów i klimatyzację w kabinie kierowcy. Łączna wartość wszystkich pojazdów to 4 mln 25 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group