Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8186
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Socjalny azyl gotowy jesienią

Czwartek, 11 lutego 2010, 8:18
Aktualizacja: 8:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Socjalny azyl gotowy jesienią
Fot. TEJO
Wczoraj w jeleniogórskim BIP – ie ukazała się informacja o ogłoszonym przetargu nieograniczonym na przebudowa budynku przy ul. Wyczółkowskiego 59 w Jeleniej Górze na lokale socjalne. Jest to kolejny krok w przygotowaniu 49 mieszkań socjalnych, z których od jesieni mieliby skorzystać najubożsi, ale uczciwi mieszkańcy.

Obiekt po byłym akademiku Uniwersytetu Ekonomicznego przy ulicy Wyczółkowskiego 59 miasto przejęło 27 maja 2008 roku za kwotę miliona sześciuset tysięcy złotych. Od tego czasu budynek czekał na modernizację i przebudowę jego wnętrza na potrzeby mieszkaniowe. Pieniądze na ten cel udało się jednak pozyskać dopiero z końcem minionego roku.

– Ostatniego dnia grudnia 2009 roku otrzymaliśmy informacje o przyznanych środkach z Banku Gospodarstwa Krajowego, dysponenta środków w konkursie, w którym złożyliśmy akces – mówił Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Po podpisaniu umowy miasto rozpoczęło procedurę przetargową, która potrwa do połowy marca. Prace adaptacyjne budynku mają się rozpocząć po wyłonieniu wykonawcy. Ich zakończenie przewidziane jest najpóźniej na październik br.

W ramach prac wyremontowane i zmodernizowane zostanie całe wnętrze budynku. W miejscu, gdzie były pojedyncze pokoje akademickie zostaną stworzone mieszkania o wymaganym przez prawo, standardzie. W ramach prac przewidziane są: nowe węzły sanitarne, piony, nowe ścianki działowe, malowanie pomieszczeń i klatek, wymiana ogrzewania, które jest nieekonomiczne czy nowe podłączenie instalacji sanitarnej.

Do budynku zostaną przekwaterowane osoby, które nie mają zaległości w płaceniu czynszu czy zobowiązań bieżących. Na opuszczone przezeń mieszkania zostaną natomiast skierowane osoby m.in. z wyrokami eksmisyjnymi.

Przebudowa budynku pochłonie niemal pięć mln złotych, z czego 30 procent będzie pochodziło z funduszy zewnętrznych, a pozostała część z budżetu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group