Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 5425
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Sobieszów będzie skanalizowany. Roboty ruszą niebawem

Środa, 17 kwietnia 2013, 11:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 7:34
Autor: AP/ Angela
Jelenia Góra/Sobieszów: Sobieszów będzie skanalizowany. Roboty ruszą niebawem
Fot. AP
Z inicjatywy Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa w MDK Muflon odbyło się spotkanie mieszkańców z prezesem spółki Wodnik Wojciechem Jastrzębskim i przedstawicielem firmy EGBUD z Bogatyni Maciejem Skrzatem. Tematem spotkania była budowa kanalizacji sanitarnej w Sobieszowie. Roboty rozpoczną się niebawem i potrwają do 2014. – Nie ukrywamy, że mogą pojawić się utrudnienia, ale liczę na wyrozumiałość mieszkańców – mówił Wojciech Jastrzębski, prezes spółki Wodnik.

- Zdajemy sobie sprawę z niedogodności i utrudnień spowodowanych prowadzeniem robót, jednakże dokonamy wszelkich starań, aby prace zostały wykonane sprawnie i szybko w sposób jak najmniej dla uciążliwy – mówił prezes. - Wszelkie szkody powstałe w czasie prac zostaną usunięte na koszt wykonawcy – dodał Wojciech Jastrzębski.

Część mieszkańców Sobieszowa korzysta już z systemu kanalizacji sanitarnej wybudowanej w latach 1996-2000. Z myślą o pozostałych zaplanowano rozbudowę systemu kanalizacji sanitarnej do granic Jagniątkowa.

W ramach zadania zostanie wybudowana sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami o długości 24 km w obrębie ulic: Cieplickiej, Chałubińskiego, Kamiennogórskiej, Młyńskiej, Pod Chojnikim, Zamkowej, Marusarzówny, B. Czecha, Tetmajera, Bema, Osiedla Żeromskiego, Romera, Chopina, Heweliusza, Domeyki, Kolejowej, Polnej, Karkonoskiej (w obrębie Sobieszowa ).

Kierowniczka Jednostki Realizującej Projekt w Wodniku Marina Kaźmierkiewicz-Tabaka przedstawiła prezentację realizacji projektu "Uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Jelenia Góra " oraz podała harmonogram prac na terenie Sobieszowa.

Jak wynika z harmonogramu prac, drugi etap ul. Cieplickiej rozpocznie się od lipca i potrwa do października br., a trzeci - od marca do maja 2014 r. niebawem ruszą prace przy ul. Łazienkowskiej i Kamiennogórskiej, od kwietnia do października 2013 r. prowadzone będą roboty na ul.: Karkonoskiej, Młyńskiej, Makuszyńskiego i Zamkowej oraz na Os. Żeromskiego. Tu mają one potrwać do czerwca 2013 r. Pod Chojnikiem - etapami prace będą prowadzone od kwietnia do czerwca i od października do listopada 2013 r. Prac na ul. Marusarzówny zaplanowano od lipca do sierpnia 2013 r.

Dopiero w przyszłym roku natomiast kanalizacja wykonana zostanie przy ul. B.Czecha (marzec 2014 r.), Bema (od marca do kwietnia 2014 r.), Kolejowej i Heweliusza (od marca do czerwca 2014 r.), Romera i Domeyki (od marca do lipca 2014 r.), Ogrodowej (kwiecień 2014 r.), Tetmajera i Chałubińskiego (od kwietnia do czerwca 2014 r.) oraz Chopina (od maja do lipca 2014 r.).

Maciej Skrzat, wykonawca i Miłosz Służewski z Wodociągów odpowiadali na liczne pytania jakie zadawali zebrani - najwięcej kontrowersji wzbudziła ulica Karkonoska. Mieszkańców interesowało, jak przebiegać będzie kolektor i jak rozwiązana będzie sprawa poruszania się po ulicy w czasie prowadzonych prac. Jaka będzie forma rozliczania.

- Jeśli chodzi o ulice Karkonoską, lewa strona będzie biegła wzdłuż rzeki Wrzosówka, prawa poboczami i chodnikiem, a sama jezdnia nie powinna być naruszona – mówili. – W kwestii rozliczenia, jeśli zajdzie taka potrzeba, istnieje możliwość za montowania podliczników – dodali.

Prezes Wojciech Jastrzębski poinformował, że wszelkie informacje można uzyskać w Biurze JRP spółki Wodnik, na Placu Piastowskim 21, u Miłosza Służewskiego.

Na zakończenie radny Janusz Wojtas poinformował zebranych, że w MDK Muflon, zostanie zorganizowane spotkanie z prezydentem miasta w sprawie segregacji śmieci, a o dokładnym terminie mieszkańcy zostaną poinformowani.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
185
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
44%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group